Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyS mobilní aplikací Karty života máte vše potřebné o vašem zdraví pohromadě

S mobilní aplikací Karty života máte vše potřebné o vašem zdraví pohromadě

Součástí aplikace je nejen zdravotní deník, který vám připomene všechny termíny očkování nebo preventivní prohlídky, ale najdete v ní i nejbližšího lékaře včetně ordinačních hodin, kontaktu a navigace z aktuální pozice do dané ordinace.

Taktéž uvidíte výdaje za léčbu, aktuality pojišťovny, výši příspěvků na preventivní programy a přehledy vašich plateb, jste-li OSVČ. Veškeré údaje o vašem zdravotním stavu, prodělaných operacích, alergiích a užívaných lécích mohou navíc pomoci, pokud byste se ocitli ve stavu, kdy byste nebyli schopni tyto informace ošetřujícím lékařům nebo záchranářům poskytnout sami.

Unikátním pomocníkem je poté SOS tlačítko. V případě, že jste ohroženi na zdraví, zmáčknete v aplikaci ZP211 toto tlačítko, následně můžete vybrat ze dvou možností. V obou případech se kontaktní osoba, kterou jste pro tyto případy vybrali, dozví, kde se nacházíte. Automaticky vám taktéž bude zaslán výpis všech potřebných údajů, které mohou být pro členy záchranné služby důležité.

Karta života je pro pojištěnce ZP MV ČR zcela zdarma a dostupná během několik málo minut. Na webových stránkách pojišťovny se zaregistrujete, provedete základní nastavení a stáhnete si aplikaci dle toho, jaký operační systém v telefonu máte.

5 4

Dále už jen nastavíte vše potřebné, zadáte údaje o vašem zdravotním stavu a Kartu života můžete využívat jak na počítači, tak v telefonu. K přihlášení je třeba znát svůj osobní PIN a heslo. Pokud údaje nemáte či si je nepamatujete, na základě dokladu totožnosti si PIN a heslo můžete vyžádat na kterékoli pobočce pojišťovny nebo si je můžete nechat zaslat poštou v zásilce do vlastních rukou.

V omezeném režimu je používání této užitečné aplikace umožněno i nepojištěncům ZP MV ČR, kterým může sloužit například pro vyhledávání nejbližších lékařů, včetně navigace k nim z místa aktuální polohy, plánování preventivních prohlídek a tak dále.

Stahujte:

[appbox appstore id503224405]

[appbox googleplay definity.android.healthcard]

[appbox windowsstore 9wzdncrdc979]

1 2 3

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře