Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyS dostupností Samsungu Ativ S to zatím nevypadá moc růžově

S dostupností Samsungu Ativ S to zatím nevypadá moc růžově

Společnost Samsung Electronics znovu odložila uvedení svého prvního modelu s operačním systémem Windows Phone 8 od Microsoftu. Nový model Ativ s by se měl bohužel začít prodávat až těsně před koncem roku. Pro natěšené zákazníky je zpráva velkým zklamáním.

Na druhou stranu, třeba obchodní řetězec Expansys nový telefon Samsungu nabízí. Doba dodání je pět dnů. Britský maloobchodní řetězec Clevo ho zase má začít prodávat 10. prosince. Na většině trzích, kam bohužel spadá Evropa, však mobil bude dostupný až v průběhu ledna 2013.

Hnacím motorem Ativu S je dvoujádrový procesor od Qualcommu (MSM8960) s nominálním taktem 1,5 GHz, kterému dělá společnost 1 GB operační paměti. Tu v závislosti doplňuje buď 16 GB nebo 32 GB uživatelské paměti. Výhodou je, že ji lze dodatečně rozšířit pomocí micro SD slotu.

O zobrazování se stará velký 4,8palcový Super AMOLED displej s HD rozlišením. Před poškrábáním je chráněn krycím sklíčkem Gorilla Glass 2. Li-Ion akumulátor nabídne ucházející kapacitu 2 300 mAh. Telefon snad vydrží alespoň jeden den aktivního používání. Zadní plast, která má imotovat hliník, je vyrobený z plastu.

V Česku bude možné Samsung Ativ S pořídit už za cenu 13490 korun včetně DPH.

Ativ S

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře