Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyS chytrým telefonem a aplikací GEOFUN po stopách Všech dobrých rodáků

S chytrým telefonem a aplikací GEOFUN po stopách Všech dobrých rodáků

Na motivy legendárního filmu Všichni dobří rodáci vznikla unikátní geolokační hra v rámci zábavné mobilní aplikace GEOFUN. Ta provádí turisty po stopách filmu v Bystrém, nejmenším městě Pardubického kraje. „Bez Bysteráků a okolních by nikdy nemohli Rodáci být“, poznamenal k tématu režisér filmu Vojtěch Jasný, jehož komentáře jsou nedílnou součástí této hry.

Vše začíná u Stromu rodáků s výhledem na městečko. Aplikace vás zde přivítá a poví vám nemálo zajímavého z filmu, ukáže záběry z něho a přidá komentář pana režiséra: „Mám několik domovů, jeden je v New Yorku, Central park, mám blízko pěkný byt v šestém patře, kam za mnou chodí veverky, to jsou moji kamarádi. V Praze Karlův most, tam ale zatím nebydlím (s úsměvem). Další v Bystrém je to Strom rodáků. Rád se k němu vracím.“

Postupně jste pak ve hře navigován průvodcem po Bystrém a poznáváte další střípky ze zákulisí natáčení filmu. Po úspěšném dokončení procházky s chytrým telefonem v ruce následuje odměna v podobě jinak nezveřejněného rozhovoru s režisérem Vojtěchem Jasným.

V něm zjistíte, jestli fandí Spartě nebo Slavii, kteří režiséři nejvíce ovlivnili jeho tvorbu a jednou otázkou jsme jej dokonce i zaskočili.

geofun

Aplikace je soutěžního charakteru. Celé putování je tedy doprovázeno i otázkami, takže se vyplatí na film dopředu podívat. S trochou více úsilí lze pak vyhrát zajímavé ceny (více informací na www.ceskomoravskepomezi.cz/geofun).

Při otázce, na co by Vojtěch Jasný nalákal diváky na novou digitálně restaurovanou verzi Všech dobrých rodáků, odpověděl: „Já je tam nemusím lákat, oni se na to hrnou. Na festivalu v Karlových Varech jsem to letos zažil. Což mě hřeje u srdce.“

Hra vznikla ve spolupráci společnosti World Media Partners, s.r.o., která je provozovatelem GEOFUNu, a svazku obcí Českomoravské pomezí, který realizuje aktivity na rozvoj cestovního ruchu na jeho území.

Aplikace GEOFUN je zdarma ke stažení na Google Play, brzy se objeví také v AppStoru. Další užitečné informace jsou na webu www.geofun.cz a www.ceskomoravskepomezi.cz/geofun.

[appbox googleplay cz.wmp.geofun]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře