Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyS cenami iPhonů v Rusku jsme nemanipulovali, brání se Apple

S cenami iPhonů v Rusku jsme nemanipulovali, brání se Apple

Apple odmítl obvinění ruského antimonopolního úřadu (FAS), podle kterého mohl být zapojený do manipulací s maloobchodními cenami chytrých telefonů iPhone, jež vyrábí. Podle americké firmy si prodejci pro jeho produkty stanovují své vlastní ceny, uvedla agentura Reuters.

FAS v pondělí uvedl, že se začal zabývat cenami chytrých telefonů iPhone po stížnosti občana, podle něhož byly u šestnácti velkých prodejců stanoveny totožné ceny modelů iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Oba přístroje jsou na ruském trhu od loňského října.

Ruský antimonopolní úřad nyní zkoumá podezření, že Apple určitým způsobem přiměl ruské prodejce, aby doporučenou cenu produktů považovali za závaznou. Vyšetřování podle úřadu ukázalo, že prodejci stanovili u telefonů iPhone 6S a iPhone 6S Plus i dalších modelů totožné ceny a udržovali je po určitou dobu na nezměněné úrovni.

Apple uvedl, že ruské prodejce ke stanovování stejných cen nenutil. „Prodejci si stanovují své vlastní ceny pro výrobky Applu, které prodávají v Rusku a po celém světě,“ sdělil tiskový mluvčí firmy.

b842c50332003891978cd0f9b0fcd4e1

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře