Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyRychlý a jednoduchý převod peněz? S QR platbami v novém Smart Bankingu...

Rychlý a jednoduchý převod peněz? S QR platbami v novém Smart Bankingu UniCredit Bank žádný problém

Opisování údajů z poštovních poukázek a faktur je již minulostí. Jednoduše naskenujete čárový nebo QR kód a mobilní bankovnictví UniCredit Bank pro Android a iOS vyplní celou platbu za vás. Novou funkci lze rovněž použít pro rychlý převod peněz mezi přáteli. Stačí přímo v aplikaci vytvořit kód pro konkrétní platbu a zaslat ho svým přátelům.

„Když například nakoupíte společně s přáteli, zaplatíte za kamarády v hospodě nebo si třeba od kolegy půjčíte pár stovek, pro vyrovnání dluhu si již nemusíte složitě zasílat citlivé platební údaje. Stejně tak se nemusíte trápit s opisováním čísel z faktur třeba za energie. Díky aktualizaci našeho mobilního bankovnictví jednoduše vygenerujete QR kód, který libovolným způsobem pošlete nebo třeba i jen ukážete na displeji svého telefonu,“ vysvětluje Carmelo Minardi, ředitel Multi-Channel Banking UniCredit Bank.

S pomocí nové funkce mobilní aplikace lze snadno a rychle zaplatit faktury a účty pomocí integrované čtečky čárových a QR kódů. Složitému vyplňování platebních údajů na malé mobilní klávesnici tak již odzvonilo. Kromě zrychlení a zjednodušení plateb jednoduché skenování kódů zabrání i případným překlepům. V aplikaci lze také platební QR kód přímo vytvořit a zaslat ho svým známým. Kód lze totiž pro platbu nejen nascanovat, ale také vybrat z galerie telefonu.

Nová verze aplikace Smart Banking je dostupná již dnes. Stávajícím klientům stačí provést její aktualizaci, přihlašovací údaje včetně PIN kódu do aplikace a Smart klíče zůstávají stejné.

Noví klienti si mohou aplikaci stáhnout a propojit se svým účtem jednoduše prostřednictvím žádosti v UniCredit Online bankingu.

[appbox googleplay hr.asseco.android.jimba.mUCI.cz]

[appbox appstore id468057018]

[appbox windowsstore 9nblggh08xx2]

595

Zdroj: UniCredit Bank  TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře