Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyRůst dodávek chytrých telefonů má letos mírně zrychlit

Růst dodávek chytrých telefonů má letos mírně zrychlit

Poptávku po chytrých telefonech měl letos podpořit příchod několika významných nových modelů. Celosvětové dodávky smartphonů tak patrně stoupnou o tři procenta na 1,52 miliardy přístrojů. Předpovídá to výzkumná společnost IDC ve své nejnovější prognóze.

V příštím roce počítá IDC se zrychlením růstu na 4,5 procenta (loni jen 2,5 procenta), a to díky zlepšujícím se ekonomickým podmínkám na řadě rozvíjejících se trhů a díky dodávkám nových telefonů iPhone.

„Trhy jako Blízký východ a Afrika, střední a východní Evropa a jihovýchodní Asie mají stále velký prostor k růstu,“ uvedl analytik IDC Ryan Reith.

Spotřebitelé podle něj mají na chytré telefony čím dál větší nároky, což by mohlo motivovat majitele levnějších přístrojů k přechodu na výkonnější zařízení.

Zdroj: IDC CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Není divu, že po chytrých telefonech je v posledních letech tak velká poptávka. Existuje plno aplikací, které nám v dnešní době dokáží hodně ulehčit každodenní život.

    • Michaeli, je to tak. Když mi bylo 20, skoro se ještě u nás mobily nevyskytovali. Teď už bez toho miniPC ani ránu – využívám ho k usnadnění života čím dál častěji. Přestože si tak nějak dokážu vzpomenout, jaké to bylo před nimi, ale zažít už bych to nechtěla. Jen to musí být spolehlivé a nesmí se to sekat. 😉

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře