Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyRumunský hacker Guccifer bude nejspíše vydán do Spojených států

Rumunský hacker Guccifer bude nejspíše vydán do Spojených států

Hacker Marcel Lehel Lazar, který je znám pod přezdívkou Guccifer, může být vydán do Spojených států, kde byl před lety odsouzen k 52 let vězení. Rozhodl o tom rumunský soud. Lazar se již dříve přiznal k nabourání do počítače rodiny bývalých amerických prezidentů Bushových a dalších vysoce postavených politiků.

Lehel se proti verdiktu soudu pravděpodobně odvolá, již dříve totiž uvedl, že trest, který mu americká justice uložila v září před dvěma lety, si chce odpykat v Rumunsku.

Guccifer se v letech 2012 až 2014 dostal do soukromých e-mailových schránek členů prezidentské rodiny Bushů, stejně jako k detailům z milostné korespondence, kterou spolu vedli bývalý americký ministr zahraničí Colin Powell a rumunská politička Corina Cretsuová. Lazar tato data poté zveřejnil na internetu.

Momentálně si Lehel odpykává v Rumunsku sedmiletý trest vězení za nabourání se do účtů rumunských politiků. Právě po jeho uplynutí může dojít k jeho vydání do USA.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře