Rumunský hacker Guccifer bude nejspíše vydán do Spojených států


Rumunský hacker Guccifer bude nejspíše vydán do Spojených států

Hacker Marcel Lehel Lazar, který je znám pod přezdívkou Guccifer, může být vydán do Spojených států, kde byl před lety odsouzen k 52 let vězení. Rozhodl o tom rumunský soud. Lazar se již dříve přiznal k nabourání do počítače rodiny bývalých amerických prezidentů Bushových a dalších vysoce postavených politiků.

Lehel se proti verdiktu soudu pravděpodobně odvolá, již dříve totiž uvedl, že trest, který mu americká justice uložila v září před dvěma lety, si chce odpykat v Rumunsku.

Guccifer se v letech 2012 až 2014 dostal do soukromých e-mailových schránek členů prezidentské rodiny Bushů, stejně jako k detailům z milostné korespondence, kterou spolu vedli bývalý americký ministr zahraničí Colin Powell a rumunská politička Corina Cretsuová. Lazar tato data poté zveřejnil na internetu.

Momentálně si Lehel odpykává v Rumunsku sedmiletý trest vězení za nabourání se do účtů rumunských politiků. Právě po jeho uplynutí může dojít k jeho vydání do USA.

Zdroj

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.