Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyRotorama: V Praze na piloty dronů čekala i závodní trasa

Rotorama: V Praze na piloty dronů čekala i závodní trasa

Na futuristickém veletrhu Future Port, který se konal v Pražské tržnici, se uskutečnila také soutěž v pilotáži závodních dronů Rotorama – Rotorama Open Future Port. V té se představili piloti světové úrovně, kteří své stroje řídili pomocí speciálních VR brýlí, do kterých byl přenášen obraz z letícího bezpilotního letounu.

Rotorama Open se účastnilo 23 vybraných pilotů z celé republiky. Nejlepších devět pak postoupilo do finále, kde nebylo nouze ani adrenalinové situace, kdy některé stroje skončily uvázlé i rozbité.

Bezpilotní letouny vážící okolo 400 gramů a osvětlené LED přitom musely proletět nasvícenou závodní tratí tvořenou mimo jiné bránami, vlajkami či vertikálními překážkami.

V závodě nakonec jasně zvítězil jeden z favoritů – 27letý Lukáš Lendvorský. Ten, jak uvedl, trénuje zhruba třikrát týdně a už za dva týdny jej čekají závody v Bruselu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře