Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyRockchip představil 28nm čtyřjádrový procesor RK3188 pro levnější tablety a smartphony

Rockchip představil 28nm čtyřjádrový procesor RK3188 pro levnější tablety a smartphony

S novinkami z oblasti mobilních procesorů se přihlásila také populární čínská společnost Rockchip, která představila na probíhajícím veletrhu ve Spojených státech novou SoC jednotku RK3188, kterou budou vybavené levnější mobilní telefony a tablety.

Rockchip RK3188 je čip obsahující čtyři fyzická jádra ARM Cortex-A9 a grafickou jednotku Mali 400, která před dvěma lety patřila k tomu nejlepšímu a jíž zpopularizoval model Galaxy S II. K výrobě procesoru posloužila 28nm výrobní technologie High-K Metal Gate. Výrobce si od toho slibuje nižší spotřebu a lepší výkon.

Všeobecně se očekává, že první mobilní zařízení vybavené novým čipsetem se na pulty obchodů dostanou až ke konci roku 2013. Nejprve totiž do prodeje přijdou modely s dvoujádrem RK3066. Již byly dokonce ohlášeny dva tablety ? Videocon VT10 a Spice Stellar Pad Mi-1010.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře