Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyNokia prý prodala ve 4. čtvrtletí 4,4 milionu mobilů Lumia s Windows...

Nokia prý prodala ve 4. čtvrtletí 4,4 milionu mobilů Lumia s Windows Phone

Společnost Nokia, která byla po více než desetiletí největším výrobcem mobilních telefonů na světě, ale poslední dobou ji předehnala konkurence, vydala předběžnou zprávu o hospodářských výsledcích za 4. čtvrtletí 2012. Firma překonala nejspíše očekávání analytiků a prodala téměř 4,5 milionu mobilů s Windows Phone.

Nokia odhaduje, že čisté tržby dosáhnou 3,9 miliardy eur, téměř polovinu by měl vygenerovat prodej tzv. chytrých telefonů, kam Nokia řadí i dotykové modely Asha, tedy mobily bez otevřeného systému, s nimiž cílí na méně rozvinuté trhy.

Firma prodala ve 4. čtvrtletí 86,3 milionu mobilních telefonů, včetně 4,4 milionu Lumií s Windows Phone, 9,3 milionu mobilů řady Asha a 2,2 milionu přístrojů se Symbianem. Objem prodaných smartphonů by měl dosáhnout 15,9 milionu kusů.

Zatím konec minulého roku se nesl pro Nokii v pozitivním duchu, tak za 1. čtvrtletí 2013 analytici očekávají podstatně slabší výsledky.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře