Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyRoboti nahradí dělníky v továrnách Foxconnu při výrobě iPhonu 6

Roboti nahradí dělníky v továrnách Foxconnu při výrobě iPhonu 6

Takzvaní „Foxboti“ budou mít za úkol pomocí robotických paží pomáhat v práci svým lidským kolegům. Cena jednoho Foxbotu vyjde Foxconn na zhruba 20 000 až 25 000 amerických dolarů a společnost jich zapojí do procesu až deset tisíc. Každý robot bude schopen sestavit průměrně 300 000 smartphonů. Stroje jsou nyní ve finální fázi testování a Foxconn je prozatím nebude prodávat ostatním společnostem. Informoval o tom server 9to5mac.

O záměru využít roboty při výrobě iPhonu 6 na shromáždění valné hromady společnosti Foxconn hovořil její generální ředitel Terry Gou. Nasazením Foxbotů se urychlí výroba a v mnohých fázích procesu eliminuje riziko lidské chybovosti, například vlivem stresu nebo třesu rukou.

Kromě robotů se na výrobě již osmé generace iPhonu bude podílet také rekordní počet 100 000 nových pracovníků. O masivním náboru před nedávnem napsal server Tchaiwan Economic Daily.

1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře