Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyRobot s Androidem zlomil světový rekord: Rubikovu kostku složil za 3,25 sekundy

Robot s Androidem zlomil světový rekord: Rubikovu kostku složil za 3,25 sekundy

Jako mozek robota Cubestormer III, sestrojeného ze stavebnice Lego, posloužil Samsung Galaxy S4 s operačním systémem Android. Hlavolam se standardními proporcemi 3 × 3 × 3 políčka dokáže složit za méně než čtyři sekundy, konkrétně 3,253 sekundy.

Donedávna držel světový rekord ve skládání Rubikovy kostky stroj Cubestormer II (předchůdce založený na Galaxy S II), který tento úkol zvládl za 5,27 sekundy.

Nový šampión, kterého sestrojila dvojice David Gilday a Mike Dobson z Velké Británie, potřebuje na složení podstatně méně času – 3,253 sekundy (lidský mistr Mats Valk dokázal hlavolam vyřešit za 5,55 sekundy)

Na rozdíl od lidí se robot nemusí na kostku předem dívat, hlavolam řeší za běhu. Svým fotoaparátem snímá kostku, program v telefonu určí postup řešení a telefon následně přes Bluetooth odesílá příkazy robotu.

Zdroj: Golem

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. člověk to dokáže okolo 5-ti sekund tak si nemyslím, že by byl tak pozadu….

    • V článků je napsané, za kolik to clověk dokáže, a ten rozdíl je znacny. Tohle, člověče, není maraton, tady rozhoduje každá setina :)))

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře