Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyRIM balancuje nad propastí. Znovu odložil uvedení BlackBerry 10 a chystá se...

RIM balancuje nad propastí. Znovu odložil uvedení BlackBerry 10 a chystá se propustit dalších 5000 lidí

Kanadský výrobce chytrých telefonů BlackBerry, firma Research in Motion, má velké problémy. Vedení firmy přikročilo k masivnímu propouštění, ale nebylo mu to nic platné, neboť ve fiskálním čtvrtém čtvrtletí (skončilo 3. března) stejně oznámilo ztrátu 125 milionů dolarů.

RIMu se nedaří na trhu se smartphony a vyhořel také na trhu tabletů. Jeho Playbook se v prosinci prodával za cenu 200 dolarů, aby šel vůbec na odbyt.

Firma tak včera oznámila, že do konce března 2013 zruší dalších 5000 pracovních míst a že uvedení nové generace jejího mobilního operačního systému Blackberry 10 se odkládá na první čtvrtletí příštího roku.

Již delší dobu se spekuluje nad tím, že RIM odkoupí některý z větších hráčů na trhu, například Microsoft. Ve hře jsou ale i další výrobci, jistě by si dal říct i Amazon.

O RIMu se pak hovořilo i na konferenci Google I/O. Matias Duarte, který v Googlu pracuje jako ředitel v divizi Android (User Experience Director for Android), v rozhovoru s televizní stanicí ABC News řekl: „Pokud RIM chtěl pracovat na zařízeních s Androidem, opravdu bych to uvítal. Dělají totiž opravdu výborné hardwarové klávesnice“.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře