Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyApple porazil Samsung: získal předběžné opatření, které zakazuje prodej Galaxy Tabu 10.1...

Apple porazil Samsung: získal předběžné opatření, které zakazuje prodej Galaxy Tabu 10.1 v USA

Americký soud vyhověl žádnosti cupertinské společnosti Apple a nařídil jihokorejskému Samsungu zastavit prodej tabletu Galaxy Tab 10.1 na území Spojených států amerických, informuje o tom server Reuters.

?Přestože má Samsung právo konkurovat, nemá právo konkurovat nepoctivě tím, že zaplaví trh produkty porušujícími zákon,? uvedla v úterý soudkyně Lucy Kohová.

Další přelíčení u amerického soudu se odehraje 30.7.2012. Nynější rozhodnutí padlo na základě údajného porušení designového patentu D889.

Nařízení ale vejde v platnost až poté, co Apple složí částku 2,6 milionů dolarů, ze které budou uhrazeny případné ztráty Samsungu, pokud by se později nařízení ukázalo jako neoprávněné.

?Pro Apple to musí být mimořádná úleva. Protože předběžých zákazů prodeje dosahuje jen velmi zřídka,? uvedla odbornice na právo z univerzity v Santa Claře Colleen Chien.

Samsung vyjádřil nad rozhodnutím soudkyně zklamání a odvolal se.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. To je zas patent … čo Samsung použil rovnaké zaoblenie rohových častí ako Apple? 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře