Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyRemobil sesbíral už přes 18 000 starých mobilních telefonů

Remobil sesbíral už přes 18 000 starých mobilních telefonů

Projekt s názvem Remobil sesbíral už přes 18 000 starých mobilních telefonů, které jinak končí v zásuvkách stolů. Už na 570 místech v České republice (většinou ve firmách) mohli lidé nechat v připravených krabicích své nepotřebné mobily. Remobil telefony nechá rozebrat a ekologicky zlikvidovat.

Přesně 18 118 mobilních telefonů už od října roku 2015 vybral neziskový projekt Remobil od lidí z České republiky. Sběr proběhl už na 570 místech po celé republice a oslovil tak přímo na 65 000 zaměstnanců českých firem, které se projektu zúčastnily. Kromě zmíněných telefonů bylo vybráno skoro 9 tun další přenosné elektroniky. Z každého telefonu, který Remobil převezme, putuje navíc 10 Kč na konto Jedličkova ústavu a škol.

Sebrané telefony v rámci projektu Remobil jsou předávány odborným firmám, které mobilní telefony rozebírají na jednotlivé komponenty, a získané materiály lze opětovně využít. Tyto firmy navíc zaměstnávají osoby hendikepované nebo osoby špatně uplatnitelné na trhu práce. Tímto způsobem se tedy pro ně podařilo zajistit už téměř 3 000 hodin práce.

Z hlediska dopadu na životní prostředí je nejlepším způsobem využít mobily na náhradní díly anebo zajistit, aby se odpadem vůbec nestaly.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře