Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyŘekni si o kulturu s mobilní aplikací EUNIC App!

Řekni si o kulturu s mobilní aplikací EUNIC App!

Zahraniční kulturní instituty zemí Evropské unie sdružené v síti EUNIC Česká republika připravují společnou mobilní aplikaci EUNIC App, jež na jednom místě přinese program jejich pražských akcí pro všechny příznivce cizích jazyků a kultur. Oficiální spuštění je plánováno na září 2014.

CO: Řekni si o kulturu! Takový je slogan aplikace EUNIC App, která představí akce kulturních institutů států EU (EUNIC) v Praze na jednom místě – ve Vašem mobilu. V přehledné aplikaci se propojí akce předních institucí jako Francouzský institut v Praze, Goethe-Institut, Portugalské centrum – Instituto Camões, Italský kulturní institut, Estonské velvyslanectví a mnoho dalších. Interaktivní aplikace dovolí vyhledat akce podle mapy, data konání, typu události či jednotlivé země (instituce), umožní si je přidat do svého kalendáře nebo sdílet na Facebooku.

PRO KOHO: Pro návštěvníky kulturních institutů, profesionály v oblasti kultury, studenty i pracující, kteří se zajímají o evropské jazyky, kulturu a moderní technologie, ale i turisty a obyvatele Prahy, jež si nechtějí nechat ujít žádnou volnočasovou akci.

JAK: Zájemci o aplikaci mohou poslat svůj email na chci@eunicapp.eu a získat tak možnost otestovat si EUNIC App jako první. Zároveň budou zařazeni do exkluzivní databáze s nabídkou bonusů jako jsou soutěže, hry, kvízy či zvýhodněné ceny kurzů a vstupenek na kulturní akce.

KDY: Oficiální spuštění aplikace je naplánováno na září letošního roku, kdy začíná v zahraničních institutech nová kulturní sezóna.

KDE: Aplikace je připravována pro systémy iOS a Android a bude ke stažení ZDARMA. V budoucnosti se připravuje její rozšíření i pro další hlavní města a státy.

KDO: Aplikace EUNIC App vzešla z iniciativy sdružení zahraničních kulturních institutů EUNIC v České republice. Cílem je posílit vzájemnou spolupráci a přiblížit organizované akce široké veřejnosti. EUNIC Česká republika je jedním z více než 90 clusterů EUNICu nacházejících se po celém světě. Toto sdružení vzniklé v roce 2006 má za cíl přispět k rozmanitosti evropské kultury a podpořit mezikulturní dialog a výměnu. Úplný seznam 19 členů EUNICu v České republice najdete ZDE.

Více informací o aplikaci na www.facebook.com/EunicApp a www.eunicapp.eu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře