Neděle, 23 června, 2024
DomůRecenze3 aplikace, se kterými nezmeškáte své oblíbené TV pořady

3 aplikace, se kterými nezmeškáte své oblíbené TV pořady

I když je to čím dál vzácnější, tu a tam se v televizi najdou zajímavé pořady, které stojí za to shlédnout. Které, to záleží individuálně na každém jedinci. Co v televizi běží, popř. co se bude vysílat, není problém zjistit z TV programu v novinách či na internetu.

Bohužel, ne vždy tato informace zůstane v hlavě uložena, a jak na potvoru si většinou vzpomenete ve chvíli, kdy půlka pořadu již uběhla nebo kdy pořad skončil. Jak tomu předejít?

Oba problémy – zjišťování TV programu a připomínání vašich oblíbených pořadů vám pomohou vyřešit tři dnešní recenzovaní pomocníci. Snad není nutné upozorňovat na fakt, že pro správnou funkčnost aplikací je zapotřebí telefon/tablet jednou za čas připojit k internetu a nechat z něj automaticky stáhnout aktuální program.

A některé aplikace toho umí ještě mnohem více…

TV Program – Televizní program

tiviko 1 tiviko 2 tiviko 3

První recenzovaná je překopaná populární aplikace Tiviko, která má díky implementované tisícovce televizních stanic (z toho 170 v CZ/SK regionu) uživatele napříč Evropou, konkrétně v následujících státech: Německo, Rakousko, Francie, Polsko, Itálie, Velká Británie, Švédsko.

Chod aplikace je velmi plynulý, po startu vás uvítá výchozí obrazovka s předdefinovanými oblíbenými stanicemi. Jejich počet můžete upravovat v nastavení, stejně tak jako nabídku zobrazovaných stanic. Po tapnutí na danou stanici se vám načte televizní program stanice s výhledem na dalších 6 dní. V aktuálním dni se pohybujete posouváním prstu po svislé ose, mezi dny přecházíte posouváním po horizontální ose.

Další možností zobrazení televizního programu je funkce všechny společně, která z nadefinovaných stanic vypíše podle aktuálního programu, co právě v TV běží. Pokud by vám nevyhovovalo textové rozhraní, které je méně přehledné (avšak obsahuje informaci o programu tak, jak ji znáte z tištěného TV programu), TV Program umí zobrazit aktuální vysílání i v přehlednější tabulce s časovými osami. Zde pak můžete tapnutím na program nastavit upozornění na začátek vysílání či hledat informace o filmu nebo seriálu na ČSFD či IMDB.

Součástí aplikace je také widget na plochu, který uvítají hlavně ti, kdo televizi sledují každý den a chtějí mít dokonalý a aktuální přehledo vysílání.

A dvě perličky na závěr. Pokud jste majitelem O2 TV, můžete prostřednictvím TV Programu spravovat a nahrávat pořady O2 TV přímo z aplikace. Od nové verze je součástí aplikace i klient služby Topfun! Topfun je největší online videopůjčovna v ČR a SR se kterou máte filmy a TV kanály vždy po ruce.

Pomocí této aplikace můžete:

  • zakoupit a přehrávat filmy a televizní kanály z nabídky online videopůjčovny Topfun
  • procházet katalog online videopůjčovny Topfun a přehrávat trailery filmů
  • být rychle informován o novinkách v nabídce půjčovny

[appbox googleplay com.androidsk.tvprogram]

[appbox appstore id491647918]

[appbox windowsphone e134f8a1-4707-4ecf-ba82-7a3d2fea341b]

TV program

tv seznam 1 tv seznam 2 tv seznam 3

Za druhou dnešní aplikací stojí samotný největší český vyhledávač Seznam.cz. Jeho aplikace TV program se na telefonech a tabletech objevila poměrně nedávno a mimo jiné přináší propojení mobilní aplikace se stejnojmennou službou, kterou seznam svým uživatelům již dlouho nabízí.

Po zapnutí aplikace naběhne tabulka s aktuálním vysíláním, což uživateli ušetří několik sekund tapání. Výčet zobrazovaných stanic lze upravovat v nastavení a opět je nabízena celá řada českých i zahraničních stanic.

Co TV program umí oproti předchozímu Tiviku navíc je zobrazování TV tipů, kde se můžete inspirovat doporučenými programy. Dále aplikace umí fulltextově vyhledávat programy, tudíž nemusíte hledat přímo program TV stanice, ale jen zadat, co chcete najít a TV program vám již dohledá, kdy a kde se onen pořad vysílá.

Vedle dnešního programu vypisuje TV program také uplynulých 6 a následujících 6 dní. Programování připomínek sledování programu je již pomalu samozřejmostí.

[appbox googleplay cz.seznam.tv]

[appbox appstore id323858898]

FDb.cz + Program kin a TV

fdb 1 fdb 2 fdb 3

Poslední dnešní recenzovaná aplikace vychází, jak již název sám napovídá, z Filmové Databáze, neboli FDb.cz a to včetně komunikace s vaším účtem a filmovou databází na FDb.cz.

Po zapnutí se objeví hlavní obrazovka s rozcestníkem, na kterém si můžete zvolit mezi najetím na váš účet, prohlídkou právě běžících pořadů, změnit řazení a zobrazení oblíbených TV stanic (opět české i zahraniční) či se inspirovat doporučenými TV tipy dnes, zítra či na celý týden.

Výpis TV programu kombinuje obě předchozí recenzované aplikace. Na výběr máte mezi tabulkovým či textovým výpisem, po tapnutí na daný program otevřete informace o zvoleném programu na serveru FDb.cz, kde najdete informace z filmové databáze, jako jsou detail programu, počet epizod, informace o epizodách, názory ostatních uživatelů, fotogalerii, soupis herců, hodnocení a další.

Funkci upozornění na právě hraný pořad netřeba zmiňovat, ostatně ji jsou vybavené i předchozí recenzované aplikace.

Co však FDb.cz nabídne oproti předchozím TV programům navíc, je implementovaný program kin. Nejprve si definujete kina, u kterých chcete zobrazit výpis programu, díky čemuž vždy získáte aktuální program promítání včetně informací o filmu či lokace kina. Program kin se načítá na 7 dní, stejně jako TV program.

Součástí FDb.cz jsou také dva widgety na plochu, díky kterým budou mít nároční uživatelé aktuální přehled o vysílání.

[appbox googleplay cz.avesoft.apps.fdb]

[appbox appstore id512132625]

[appbox windowsphone dda842f5-f9ce-4106-b498-6c11a7ff48ba]

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře