Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyMilouš Jakeš dostal k 92. narozeninám geosrandu

Milouš Jakeš dostal k 92. narozeninám geosrandu

Včera oslavil své 92. narozeniny český „král řečníků“, tedy bývalý generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš. Pro mnohé byla tato persóna doslova nezapomenutelná, a proto na jeho památku jako dárek k jeho narozeninám vznikla v rámci mobilní aplikace GEOFUN hra (tzv. geosranda) věnovaná právě jemu.

O vzniku a věnování geosrandy informoval Bohuslav Geofotr, otec GEOFUNu, otevřeným dopisem. V něm vyjmenovává důvody, co vše Milouš Jakeš přinesl naší zemi a v čem bychom na něj neměli zapomenout.

Geosranda je doslova prošpikovaná množstvím videoukázek z jeho proslovů a rozhovorů s ním. To vše je doplněnou komentářem Jardy Komárka, který je zástupcem současné mladé generace. Důvodem pro jeho volbu bylo ukázat jeho pohled na osobu Milouše Jakeše a vůbec na dobu, ve které Milouš v naší zemi vládl.

A jak lze hru vyzkoušet? Prvním krokem po instalaci aplikace GEOFUN a rychlé registraci se ve výčtu geosrand objeví hra pojmenovaná „Geosrandista Milouš Jakeš“. Tu je třeba si stáhnout do svého chytrého telefonu a následně spustit. Na rozdíl od většiny ostatních geosrand je možné ji spustit odkudkoliv.

V závěru geosrandy mají hráči možnost textově vyjádřit svůj názor na osobu Milouše Jakeše. Ty následně budou zpřístupněny na webu www.geofun.cz. Mobilní aplikace Geofun je ke stažení zdarma pro systémy Android a iOS.

[appbox appstore id704555478]

[appbox googleplay cz.wmp.geofun]

Screenshot_2014-08-12-16-20-13

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře