Neděle, 9 června, 2024
DomůRecenzeRecenze: Seven - dostaňte se po zimě do formy

Recenze: Seven – dostaňte se po zimě do formy

Venku není ideální počasí. Občas to vypadá, že přišlo jaro, jindy si zase můžeme vzít brusle a sjíždět místní komunikace. Počasí tedy není ideální ani na jarní procházky a ani na zimní sporty.

Pokud se chcete udržovat a mít skvělou formu je tu několik možností. Můžete jet na hory, nebo navštívit fitness centrum. Hory jsou velice příjemnou, nicméně krátkodobou záležitostí.

Posilovna také nemusí vyhovovat všem. Všude je spousta vzdychajících chlapů a co hůř, je nutné si pro tyto aktivity vyčlenit více času a také peněz. Pokud nemáte času nazbyt a chcete se sebou něco dělat, troufám si tvrdit, že se vám dnešní aplikace bude líbit.

7 Minute Workout „Seven“

Dnes se podíváme na možnost téměř pro všechny, kteří nemají času a peněz nazbyt. Už z anglického názvu 7 Minute Workout Seven vyplývá, že se jedná o osobního trenéra, který vás bude trénovat v sedmi minutových intervalech. A sedm minut ráno, nebo večer si určitě každý najde.

Po otevření aplikace vás přivítá příjemné prostředí ve stylu iOS 7. Dominantní částí hlavní obrazovky jsou stopky, které svým názvem naznačují start cvičení. Z úvodní obrazovky je také možnost měnit cvičení, respektive části těla, na které se chcete zaměřit. Zdarma v tomto případě je pouze celé tělo, za ostatní se platí 1,79 Euro. Okruhy (circuits) znamenají, kolik sedmi-minutovek si chcete dát, jednu, dvě, tři atd. A instruktor je jednoduše hlas trenéra, kterého si chcete zvolit. Ve verzi zdarma se nachází pouze ženský hlas jménem Alli Simpson.

Pokud bychom se podívali do nastavení, nalezneme zde možnosti připomínek. Tato možnost se hodí v případě, když si na cvičení sami nevzpomenete, nebo po delší dobu nejste aktivní. Dále se zde nachází nastavení zvuků a vibrace. Další částí jsou intervaly cvičení, pokud vám nevyhovuje 30 sekund x 10 sekund. A v neposlední řadě taky nákupy, které je možné skrze aplikaci provést a rozšířit si tak funkce.

IMG_0071 IMG_0077

Při kliknutí na počátek cvičení se dostáváme přímo do cvičení celého těla. Následuje dvanáct částí po 30 sekundách, mezi kterými je 10 sekundová pauza. Pro ty, kteří se nemohou dopočítat do čísla 7, je to opravdu lehce přes sedm minut. Nicméně doba trvání každé části a pauzy je možná nastavit v nastavení aplikace.

Z vlastní zkušenosti musím podotknout, že zmiňovaných dvanáct částí procvičí opravdu příjemně celé tělo. Při 10 sekundovém odpočinku vždy vidíte nadcházející cvičení.

IMG_0072 IMG_0073

Cvičení je možné ze sedmi minut navýšit na patnáct, dvacet tři, jedna třicet a třicet devět. Doporučujeme začít na úrovni základní a poté postupně, například po týdnech. Na obrázku vpravo je možné vidět, do jakých kategorií je rozděleno placené cvičení. V těchto extra balíčcích se pravděpodobně nacházejí rozšířené cviky pro danou partii těla.

IMG_0075 IMG_0074

Závěrem

Dnes jsme si představili velmi šikovnou aplikaci pro podporu cvičení. Vždy je nejdůležitější začít a vydržet. V aplikaci je možné si nastavit několik upomínek, které vás upozorní na cvičení. Základní verze zdarma nabízí pouze omezené možnosti, nicméně většině uživatelů bude tato nabídka stačit. Aplikaci bychom doporučili minimálně zkusit, protože za to opravdu stojí.

A co volit za aplikaci pro Android? Stejný vývojář bohužel aplikaci nevydal pro obě platformy, nicméně nezoufejte. Jsou zde možné dvě alternativy v podobě 7 Minute Workout – Scientific a 7 Minute Workout. Jedná se o téměř totožné aplikace pro cvičení. Kompletní odkazy pro stažení naleznete níže.

[appbox appstore 650276551]

[appbox googleplay icab.sevenminuteworkout.android]

[appbox googleplay com.minhphan.android.seven]

 

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

3 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře