Středa, 15 května, 2024
DomůRecenzeRECENZE Lory Stripes: Stuhy a čáry do vašich fotek

RECENZE Lory Stripes: Stuhy a čáry do vašich fotek

Zažili jste jedinečné chvíle, které se vám navíc podařilo vyfotit? A chtěli byste těmto momentkám dodat správný šmrnc či náladu? Pokud to dáte dohromady s aplikací Lory Stripes, nic takového by pro vás nemělo být žádný problém.

Lory Stripes je velmi jednoduchá aplikace na editaci fotografií a celkově obrázků všeho druhu. Základem aplikace jsou různé stuhy a čáry, které si do fotografie můžete namontovat takovým způsobem, aby do ní přirozeně zapadly, ale na druhou stranu ji velmi pěkně zvýraznily.

Základem aplikace je výběr fotografie, po níž následuje určení velikosti a poměru stran, plus samozřejmě centrování, či různé výřezy, jako to znáte třeba z úpravy profilových fotografií na ICQ či Facebooku.

Zaplétání stuhy je velmi jednoduché a intuitivní

Jakmile fotografii upravíte, čeká vás vlastní výběr stuhy, čáry, či dalších okrasy jako je například párty balónek a tak podobně. V základní nabídce najdete několik desítek zajímavých kousků, které následně můžete rozšířit mikrotransakcemi o další velmi zajímavé sady. Ty jde vyzkoušet bezplatně, což je opravdu příjemné. Mimochodem aplikace vás v základu vyjde na necelé dva dolary a za každou další sadu zaplatíte 0,99 dolaru.

Po výběru správné stuhy následuje asi největší práce. Stuhu lze jakkoliv rozšířit a tedy i zvětšit, nebo zúžit a tedy i zmenšit. Dále s ní můžete rotovat do všech stran a to i prostorově a tím ji do fotografie hezky posadit, aby vše vypadalo maximálně přirozeně. Dalším krokem je výběr barvy stuhy (na výběr je opět velmi široká paleta barev včetně nezvyklých odstínů), případně volba její průhlednosti, nebo například stínování, které je pro přirozené vzezření fotografie také velmi důležité.

screenshot1

Malá chybička se přece jen vloudila

Pokud jste si nevybrali průhlednou stuhu, nebo pokud vám její průhlednost vyhovuje, potom jste s editací v podstatě u konce. Ve většině případů však přistoupíte ještě ke gumování některých částí stuhy tak, aby vypadala, že jde jakoby za objektem. Pro gumování jsou v aplikaci k dispozici tři druhy gumy – kulatá neprůhledná, kulatá s méně zmizíkujícími okraji a hranatá neprůhledná. To ve své podstatě stačí, bohužel ovšem chybí možnost zvětšení či zmenšení nástroje, jako to známe třeba i z obyčejného windowsovského malování, což je asi jediný, zato však obrovský problém Lory Stripes.Všechny objekty k propletení stuhami totiž nemusejí být zrovna velké, a když chcete, aby výsledný obrázek dobře vypadal, je často třeba hodně titěrné práce i u rozměrově velkých stuh a objektů.

screenshot2

S uživatelským rozhraním si porozumí i začátečníci

Ostatní funkce a možnosti Lory Stripes naštěstí dopadly skvěle. Velmi mě těšila jednoduchá a přesná manipulace se stuhami, která pomůže nejen k dobrému usazení objektu, ale také v případě čerpání inspirace. Když nevíte, tak si prostě stuhy jen tak přehazujete, až narazíte na toho správného koně.

Vedle toho oceňuji také skvělé a hlavně takřka primitivně navrhnuté způsoby editace stuh ve smyslu průhlednosti, barevné sytosti, jasu a dalších maličkostí včetně vystínování, které jednoduše nastavíte i podle směru osvětlení fotografie. Tohle se autorům z Pixite LLC zkrátka povedlo a není nad čím polemizovat.

Poslední doplňkovou funkcí Lory Stripes je možnost okamžitého sdílení fotografie skrze e-mail, nebo například Instagram, odkud navíc můžete čerpat svou inspiraci a to přímo skrze úvodní ikonku žárovky. Pod ikonkou otazníku se pak nachází základní údaje o aplikaci jako je videotutorial, či vysvětlení funkce jednotlivých prvků, to je zde ale rozhodně spíše pro úplné technické začátečníky.

screenshot3

Celkové hodnocení aplikace Lory Stripes

Aplikace Lory Stripes mě zaujala na první pohled a ani po bližším osahání mě nezklamala. Originální nápad se zde setkal s kvalitním provedením a jediným pokleskem Lory Stripes je jenom absence možnosti zvětšování či zmenšování gumy, což je sice podstatné, na druhou stranu, s šikovnými rukami si i s tímto problémem ve většině případů poradíte.

screenshot4

Více informací o aplikaci najdete na oficiálních stránkách Lory Stripes zde.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře