Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyFOTO: Pašerák měl na těle připevněno 94 iPhonů

FOTO: Pašerák měl na těle připevněno 94 iPhonů

Neuvěřitelný úlovek si připisují čínští celníci na přechodu mezi Hong Kongem a Shenzenem. Zadrželi totiž mladíka, který měl na těle připevněno neuvěřitelných 94 telefonů iPhone. Muž se podle policie choval podezřele, pozornost budil i topornou chůzí.

Poptávka po mobilních telefonech Applu je v Číně enormní. Této situace se samozřejmě snaží využít mnozí podnikavci, kteří přístroje pašují z Hong Kongu, kde je elektronika levnější než ve zbytku země. Na černém trhu pak iPhony prodávají za částky i několikanásobně převyšující jejich běžnou cenu.

Ne vždy se ale zboží povede přes celnici úspěšně pronést. Potvrzuje to nedávný případ, na který upozornil server technobuffalo.com. Čínské policii se podařilo na letišti v Shenzenu zadržet muže, který se snažil do země převézt celkem 94 iPhonů.

Pašerák si telefony doslova oblepil celé tělo a právě to se mu stalo osudným. Když prý přišel na celnici, choval se podle policie rozrušeně a podezřele se pohyboval.

11 12 13 14 15

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře