Pondělí, 13 května, 2024
DomůRecenzeČeské aplikace, díky kterým vám na ZOH v Soči nic neunikne

České aplikace, díky kterým vám na ZOH v Soči nic neunikne

Dlouho očekávaná sportovní událost roku – XXII. zimní olympijské hry v ruském Soči – se dnes dočkají slavnostního zahájení. Během nabitých 16 dnů si sportovci z 90 zemí navzájem poměří síly v 15 sportech, rozdáno bude celkem 98 sad medailí. O olympijských hrách se poslední dny hovoří jako o organizačním fiasku, nezbývá než doufat, že další průběh se již ponese ve větším klidu a že naši reprezentanti zazáří a domů přivezou co nejvíce cenných kovů.

Pokud i vy chcete zůstat neustále v obraze a nespokojíte se pouze s večerními zprávami v televizi, Český olympijský výbor vám ve spolupráci s T-mobile přináší dvě aplikace pro vaše chytré telefony a tablety, díky kterým vám nic neunikne ani při cestě do školy či do práce, během oběda či večer v posteli před spaním. A nezáleží, zda máte Android, iOS, či WP, dostupné jsou totiž pro všechny tyto platformy.

ZOH 2014 (verze pro Android)

Aplikace ZOH 2014 přináší přehled o aktuálních výsledcích, programu her a nejčerstvějších novinkách ze Soči plus i něco více…

Propracované zpravodajství a live textové přenosy

Ihned po startu vám aplikace nabídne aktuální zpravodajství z dění v Soči. Mezi články přecházíte pomocí gesta přetažením po svislé ose, jak jste z podobných aplikací zvyklí. Pokud již máte zprávu otevřenou, můžete přejít na další či předchozí přejetím prstu po displeji po vodorovné ose, nemusíte se tedy opakovaně vracet na výpis všech zpráv. Zajímavé články můžete snadno tapnutím na ikonku v pravém horním rohu sdílet na sociálních sítích či zaslat emailem. Po zahájení olympiády budou ve zpravodajství vypisovány také nejzajímavější události neboli hity dne.

ZOH 2014 2 ZOH 2014 3

Pakliže vás nezajímá úplně celé dění, ale například pouze zprávy o naší reprezentaci či vybraný sport, můžete si v nastavení zpráv zvolit patřičné filtry. Na výběr máte ze zobrazování pouze sportovního zpravodajství, exkluzivního zpravodajství či zpravodajství z Letné. Jak bylo zmíněno, můžete si také nechat zobrazovat zprávy týkající se pouze naší reprezentace či vyselektovat pouze vámi preferované sporty. Zbylé zprávy, neodpovídající vašim filtrům, jednoduše neuvidíte.

Vytíženým, kteří nemají dostatek času (či si z jiných důvodů nemohou svůj den zorganizovat tak, aby v potřebný čas byli u televizních obrazovek), přináší aplikace alespoň textové zpravodajství.

Program ZOH pod palcem

Samozřejmostí je také soupis celého programu her. Abyste nezapomněli váš program sledovat, jednoduchým tapnutím si nastavíte upozornění a jakmile se bude blížit začátek programu, aplikace vás automaticky upozorní, že byste se měli přesunout před televizní obrazovku nebo minimálně zapnout aktuální textové zpravodajství.

ZOH 2014 4 ZOH 2014 5

Vedle programu ZOH najdete v aplikaci také televizní program stanic ČT 2 a ČT 4 Sport. Oba programy opět po celou dobu konání olympiády.

Aktuální výsledky a medaile

Jakmile olympiáda začne, v aplikaci si budete moci prohlédnout aktuální výsledky z utkání a závodů. Přehledněji si pak můžete zobrazit výsledky z dané kategorie sportu. Nechybí ani souhrnný přehled utržených medailí, což bude zajímavé sledovat po celý průběh olympiády. Na kolikátém místě se naši umístí, co myslíte? Jejich souhrnné snažení vždy ihned najdete zde.

ZOH 2014 6

Poznejte naši reprezentaci

Díky aplikaci máte vždy po ruce stručné a zajímavé informace o všech disciplínách. Co je pro nás ale mnohem zajímavější, je kompletní výčet našich sportovců, ve kterém nechybí jejich dosažené úspěchy, rychlý odkaz na zprávy týkající se daného sportovce či možnost poslat vzkaz přímo sportovci. Někteří mají v aplikaci uvedeny také své profily na sociálních sítích, takže svým oblíbencům můžete být zase o něco blíže.

ZOH 2014 7 ZOH 2014 8

Bonbónek na závěr

Přímo v aplikaci je obsažena soutěž, která odstartuje s počátkem Olympijských her.

[appbox googleplay cz.anywhere.sochi]

[appbox appstore id778614127]

[appbox windowsphone 171c6228-466d-44a8-9895-85a6aca40673]

Letná 2014 (verze pro Android)

Tato aplikace doplňuje předchozí ZOH 2014, jedná se o oficiálního průvodce Olympijským parkem Soči – Letná 2014.

Novinky

Aplikace přináší novinky a zajímavosti z dění v Olympijském parku na pražské Letné. Nejedná se o zprávy z dění v Soči.

letna 2014 2

Program areálu a vstupenky do parku

Pokud se chystáte navštívit Olympijský, díky této aplikaci budete mít vždy po ruce harmonogram dějství na tomto „olympijském území“. Po otevření parku si budete moci přímo v aplikaci vygenerovat každý den jednu vstupenku do tohoto areálu zdarma. Aby vám nic neuniklo, můžete si stejně jako v aplikaci ZOH 2014 navolit upomínky na probíhající programy.

letna 2014 1 letna 2014 3

Informace o sportovišti a mapa

Přímo v aplikaci si můžete zobrazit informace k jednotlivým sportovištím, které se v parku vyskytují. Abyste nezabloudili, k dispozici máte jednoduchou mapu, která umí spolupracovat s GPS vašeho zařízení. Kde se nacházíte, zjistíte snadno během pár vteřin.

letna 2014 5

Zábava, pomoc a zázemí

Jestliže navštívíte pražský Olympijský park, můžete si předem (či kdykoliv v průběhu vaší návštěvy) zobrazit v aplikaci užitečné informace a rady. Najdete zde například předpověď počasí, otevírací dobu parku, dopravu do parku, informace o půjčovnách a úschovnách, občerstvení, atd.

[appbox googleplay cz.anywhere.letna]

[appbox appstore id803821913]

[appbox windowsphone 0e4bbeec-e4e6-47c3-b96a-6973567e9f9f]

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře