Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyiOS 7.0.4 trpí bezpečnostní chybou. Snadno lze vypnout funkci Find My iPhone...

iOS 7.0.4 trpí bezpečnostní chybou. Snadno lze vypnout funkci Find My iPhone bez hesla

Operační systém iOS 7.0.4 obsahuje bezpečnostní slabinu. Ukázalo se totiž, že lze poměrně jednoduchým manévrem během několika sekund vypnout funkci Find My iPhone a odhlásit se z účtu iCloud. Na problém upozornil Bradley Williams, který postup publikoval na svém YouTube profilu.

Podmínkou pro provedení demonstrovaného postupu je manipulace s odemknutým zařízením, čímž se bezpečnostní riziko výrazně snižuje.

Na druhou stranu, pokud nepoužíváte heslo, Touch ID, PIN nebo nějaké jiné zabezpečení, a telefon někde necháte volně ležet, může se stát cokoliv.

Zdroj: Muj-iPad

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Nefunguje to – tímto postupen ochranu nevypnete, ale jen přidáním nového účtu, zapnete ochranu na dvou účtech současně, ale předchozí informace o účtu je stále na Apple serveru aktivní a uživatelem nevypnutelná – z předchozího účtu je možné telefon dál sledovat a nechat zablokovaný. Nedoporučuji nikomu zkoušet a nebo případně po zkoušení důkladně vypnout ochranu z nepoužívaného účtu, pokud ji necháte zapnutou(třeba jen na jednom z iCloud účtu), žádný servis Vám záruční ani nezáruční opravu již neudělá.

  2. stejně jakmile iphone vypnete, nebo nejste na internetu tak o iphone ztrácíte přehled, kde právě je 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře