Úterý, 16 dubna, 2024
DomůRecenzeRayman Jungle Run - Neurvalý fešák opět v akci

Rayman Jungle Run – Neurvalý fešák opět v akci

Plošinovka, kterou zná skoro každý z osobních počítačů. Ubisoft nás sice nechal déle čekat, ale nakonec jsme se přeci jen dočkali i verze pro platformu Android. Je ale obsah dostatečně kvalitní, abyste za hru museli zaplatit?

Úvod

To že má hra vyjít, o tom se věděli již déle. Ubisoft uvolnil trailer a v něm i oficiální datum vydání. Bohužel nastaly nespecifikované problémy a tak se hra na místo 20.9. dostala k nám na Google Play o devět dní později. Jak už je ale v traileru zmíněno, nejedná se o plnohodnotný kousek, ale pouze o bonusová kola z poslední části Raymana origins na počítače. Tuto informaci ale ne všichni věděli a tak, když si hru zakoupili, byli zklamáni, že nedostali to, co si představovali.

Pojďme ale začít pěkně od začátku. Po zakoupení hry si budete moci stáhnout cca 70Mb balíček, který obsahuje jak hru tak data k ní. Zde nastává první problém, velikost balíčku nepatří ani zdaleka k těm největším, které zde na play stáhnout, za to rozbaluje se opravdu dlouho a tak je potřeba si na instalaci udělat více času. Po tomto zdlouhavém kroku se již ale dostáváme do menu, kde poprvé vidíme Raymana a jednu z příšerek, kterou ještě potkáte během plnění kol.

Příběh(Styl hry)

Menu kromě základního nastavení nenabízí prakticky nic. Na výběr budete mít čtyři úrovně, přičemž v každé úrovni se naučíte jeden speciální trik (skákání,lítání,běh do kopců a udeření nepřítele). Každá úroveň obsahuje deset levelů. Úkolem každého levelu je získat všech 100 žlutých příšerek, tak abyste získali červený drahokam.

Pokud získáte menší počet příšerek, dosáhnete pouze na modrý nebo zelený drahokam a tím pádem nebudete mít možnost nasbírat v dané úrovni všech deset drahokamů a vy tak nevyléčíte staříka, který potřebuje právě pouze červené drahokamy. Jakou roli zde hraje stařík jsem nepochopil i možná proto, že jsem nehrál Raymana Origins na PC. Příšerek je ale ve skutečnosti pouze 40.

Zbylých 60 nasbíráte tak že během hry v každém levelu na vás čekají tři zlaté mince, které v sobě schovávají každá po dvaceti příšerkách. Najít je není problém, ale občas je těžké je sebrat a vy tak pokud se snažíte o plný počet, budete muset dané kolo restartovat.

Hodnocení: 7/10

Hratelnost a Ovládání

Kdo čeká joystick a tlačítka tak si na ně může rovnou nechat zajít chuť. Hra je bohužel vyřešena naprosto zjednodušeně a to tak, že máte k dispozici jedno tlačítko kdekoliv na obrazovce a to jak pro skákání, tak pro létání, jen s tou změnou, že pro let podržíte prst na obrazovce o něco déle. Běh po stěnách hor a kopců je automatický a zde ovládáte pouze Raymanovo přeskakování z jedné stěny na druhou.

Pro úder je již, ale přidáno ještě jedno tlačítko, které budete moci používat jen posledních 10 kol. Toto tlačítko je napevno umístěné v pravém dolním rohu obrazovky. Pohyb postavy je automatický a laicky řečeno běhá stále dopředu. Reakce na dotyk je trochu pomalejší, přesto dostačující a tak v tomto žádný problém nevidím.

Hodnocení: 8/10

Zvuk

V menu se nám ihned po spuštění objeví Rayman, který hraje velice pěkně na kytaru a k tomu píská příšerka nějakou melodii. Takto vypadá úvodní znělka, která nás vtáhne do hry a nasměruje k takové té pohodě a užívání si dalších okamžiků. Velice povedená znělka se přímo během hraní střídá ještě s dalšími písničkami, které nijak nevybočují a zapadají do malebného prostředí. Nemám zde žádné výtky, a proto dávám plný počet bodů.

Hodnocení: 10/10

Grafika

Ten, kdo zná Ubisoft, již asi tuší, že po grafické stránce se vůbec nemusel obávat. Hra má kreslenou dětskou grafiku a je propojena s 3D prvky tak abychom si hru více užili. Rayman Jungle Run je sice tedy plošinovka, ale s grafikou, která to trochu vyvrací. Za celou dobu jsem zaznamenal pouze jednu chybu a to tu, že jsem Raymana dokázal otočit a běžel na druhou stranu a tedy do startu.

To samozřejmě hra neočekávala a tak se ve hře ztratily textury. Po restartu kola bylo ale již vše v pořádku a já mohl nerušeně ve hře pokračovat. Nemá cenu srážet body za tento náhodný bug, proto hodnotím plným počtem.

Hodnoceí: 10/10

Aktualizace a mikrotransakce

Ačkoliv je to již 14dní po vydání hry, aktualizace jsme se prozatím nedočkali. Pro některé je to překvapení protože se objevují informace o nestabilitě na přístrojích, zvláště u těch s verzí 4.0.4 ICS. Mě osobně hra nespadla ani jednou (Jelly Bean).

Mikrotransakce zde vůbec nebyly zavedeny a to byl velmi dobrý krok od Ubisoftu. I tato hra se jím ale nabízela, možností, co by se dalo zpoplatnit, je spousta, ale je dobré, že koupě hry již obsahuje vše co je potřebné k jejímu dokončení na 100 %.

Hodnocení: 10/10

Doplňky

Přímo v menu se můžeme podívat i na některé obrázky z Raymana. Hra má sobě totiž galerie, kde je najdeme všechny pohromadě. Každou z nich si můžeme ve velkém rozlišení otevřít v prohlížeči a následně stáhnout. Tento doplněk ocení především mladší generace hráčů.

Závěr

To, že jsme se konečně dočkali Raymana na Android, potěšilo nejednoho z nás, ale bohužel se jedná pouze o bonusové levely z jiné platformy a to mne dost mrzí. Lepší hratelnosti by totiž prospěl joystick a pár tlačítek. Hra přesto dokáže každého spolehlivě zabavit na delší dobu. Pokud vám to pomůže, já jsem hru dohrál cca za 4 hodiny.

Některá kola jsou až příliš lehká, ale najdou se i ty, které musítě opakovat i dvacetkrát. Ani se spotřebou zde nebyly problémy. Hra se chová naprosto normálně a nezaznamenal jsem žádné výkyvy. Rayman Jungle Run vám tedy vřele doporučuji, ale je jen na vás, jestli chcete kupovat plošinovku na čtyři hodiny za 60 korun.

Stahujte:(59,97Kč)

Celkové hodnocení: 8/10

Upozornění: hodnocení není průměrem hodnocených částí

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Rayman Jungle Run/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře