Qualcomm žaluje Apple za porušování patentů na technologie


Qualcomm žaluje Apple za porušování patentů na technologie

Výrobce čipů Qualcomm chce dosáhnout zákazu prodeje telefonů iPhone na čínském trhu, a to z důvodu údajného porušení svých patentových práv ze strany Applu.

Podle Qualcommu známý producent jablečných smartphonů bez jeho svolení využívá technologie, které porušují přinejmenším tři patenty. Týkají se řízení energie a funkce zvané Force Touch, díky které je displej schopný rozpoznat sílu dotyku.

„Jde o naše technologie. Apple je používá ke zdokonalování svých přístrojů a zvýšení zisku, aniž by nám zaplatil byť jen jediný dolar,“ tvrdí mluvčí Qualcommu Christine Trimbleová.

Qualcomm žalobu na Apple podal u pekingského soudu. Podle tiskového prohlášení se čipový gigant snažil s Applem urovnat celý spor již dříve. K dohodě ale nedošlo a tak se obrátil na soud.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Nadšenec do mobilních telefonů a šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz, Deník.cz a přispíval do rubriky Moderní život tištěného časopisu Týden. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.