Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyiPhonu X nebude dostatek, kvůli výrobním problémům

iPhonu X nebude dostatek, kvůli výrobním problémům

Nezadržitelně se blíží zahájení prodeje nového iPhonu X, nejlepšího současného smartphonu americké společnosti Apple. Analytici už ale dopředu varují, že kvůli enormnímu zájmu ze strany zákazníků a problémům s výrobou některých součástek bude modelů s římskou číslovkou deset v názvu nedostatek.

Na problémy s počáteční nedostupností iPhonu X před několika dny upozornil známý analytik KGI Securities Ming-Chi Kuo. Podle něj se aktuálně slabá poptávka po iPhonech 8 a 8 Plus odrazí ve větším zájmu o model X. Chris Caso ze společnosti Raymond James navíc díky svým zdrojům zjistil, že produkce nového jablečného smartphonu nabrala velké zpoždění. Prémiové desítky bude tedy zřejmě v obchodech nedostatek a případní zájemci by si tak měli při nákupu nového smartphonu pospíšit. Situace se do konce roku totiž příliš nemusí zlepšit.

iPhone X se bude prodávat ve dvou různých paměťových verzích. Základní model nabídne 64GB paměť a bude se nabízet za 29 990 Kč. Za provedení s 256 GB paměti pak zaplatíte 34 490 Kč. Na trh bude smartphone uveden 3. listopadu.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře