Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyPsaní s motýlem: Aplikace pro výuku psaní písmem Comenia Script v češtině...

Psaní s motýlem: Aplikace pro výuku psaní písmem Comenia Script v češtině i v angličtině

Aplikace zábavným způsobem seznamuje děti s novým psacím písmem Comenia Script. Zároveň podporuje uvolnění ruky (grafomotoriku) formou obtahování písmene na celé ploše iPadu či iPhonu. Proto je vhodná před samotným nácvikem písma Comenia Script v 1. ročníku, nebo také pro předškoláky.

Comenia Script – psaní s motýlem se dá využít pro práci ve škole, doma i na cestách. Malí či velcí uživatelé rovněž uvítají volbu tahů pro praváky a leváky.

Použité psací písmo Comenia Script bylo jako jediné nevázané písmo ověřeno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR v projektu dvouletého pokusného ověřování v letech 2010-2012 a schváleno jako alternativní pro použití v českých základních školách. Na praktických seminářích Comenia Script bylo proškoleno téměř 2000 učitelů a učitelek z Čech a Slovenska.

Po spuštění aplikace se před vámi objeví tabulka pro výběr znaků, která je rozlišena barevně (velká abeceda – modrá; malá abeceda – zelená; číslice – růžová). Nácvik písmen provází doprovodné zvuky při správných tazích, ale také při chybách. Po skončení je napsané písmeno porovnáno s původní předlohou. Následně se objeví symbol z obrázkové abecedy, který dětem pomáhá zapamatovat si dané písmeno.

Aplikace Comenia Script – psaní s motýlem je bezplatně ke stažení v App Store nebo v Google Play a nabízí v české verzi k vyzkoušení třináct znaků abecedy. Všech 96 znaků včetně sady obrázků Comenia Pictures je možné zakoupit za 59 Kč/1,99 dolaru.

Česká verze

[appbox appstore id886657349]

[appbox googleplay cz.j4w.comeniascript.meadowletters]

Anglická verze

[appbox appstore id1027417295]

[appbox googleplay cz.j4w.comeniascript.meadowletters]

2 1

3 4 6

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře