Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyPrvním telefonem s Androidem 4.1 Jelly Bean bude Galaxy Nexus

Prvním telefonem s Androidem 4.1 Jelly Bean bude Galaxy Nexus

O nové verzi Androidu, která se jmenuje Jelly Bean, se hojně spekuluje už od loňského podzimu, kdy byla představena čtvrtá generace Ice Cream Sandwich. Dnes již konečně s jistotou víme, že nová verze robotického systému bude mít označení 4.1. Prvním telefonem, který aktualizaci obdrží, pak bude referenční Galaxy Nexus.

Vyplývá to z informací obsažených na stránkách amerického obchodu Play, kde si lze mimo aplikací či filmů zakoupit také mobilní telefon Galaxy Nexus.

U něj je uveden popisek: ?The latest smartphone from Google, soon the first phone with Android 4.1 Jelly Bean (nejnovější smartphone od Googlu, brzy již první telefon s Androidem 4.1 Jelly Bean).

Důležité je v popisku slovíčko ?phone?, neboť se z toho dá usuzovat, že vůbec prvním zařízením s nejnovějším Androidem bude tablet Nexus 7, který má být představen 27. června na konferenci Google I/O. Tam by ostatně mělo dojít k odhalení i nové verze Androidu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře