Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyHTC připravuje tři telefony s Windows Phone 8. Jeden z nich je...

HTC připravuje tři telefony s Windows Phone 8. Jeden z nich je čtyřjádrový

HTC je nyní pravděpodobně druhým nejvýznamnějším Windows Phone 8 výrobcem. Potvrzuje to i uniknuvší roadmapa, podle které známá tchajwanská společnost chystá trojici zařízení s tímto operačním systémem Microsoftu.

Jde konkrétně o modely s označením Rio, Accord a Zenith. Každé pokrývá jiný cenový segment, od čehož se odvíjí i jejich hardwarová výbava.

Model HTC Rio údajně nabídne zákazníkům 4palcový displej s WVGA rozlišením a pětimegapixelovou kameru s možností natáčet HD video. Postaven bude na čipsetu Qualcomm MSM8227, který je součástí rodiny Snapdragon S4. Počítejte také s 512 MB RAM.

Do střední třídy pak má namířeno HTC Accord. U něj prý máme počítat s 4,3palcovým displejem s HD rozlišením a osmimegapixelým fotoaparátem s podporou natáčení 1080p videa. Procesor je dvoujádrový. Samozřejmostí je podpora NFC a 1 GB operační paměti.

Nejvýkonnějším zařízením z trojice nových telefonů je model Zenith. Ten má být osazen obrovskou 4,7palcovou obrazovkou s HD rozlišením. Fotoaparát má rozlišením osm megapixelů. SoC jednotka dokonce obsahuje čtyři fyzická jádra.

Telefony HTC Rio a Accord mají být dostupné od října, kdežto TOP model Zenith se do obchodů dostane až v průběhu 4. kvartálu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře