Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyPrvní tablet s výkonným procesorem nVidia Tegra 4 vyrobí Toshiba

První tablet s výkonným procesorem nVidia Tegra 4 vyrobí Toshiba

Prvním mobilním přístrojem s čipsetem Tegra 4 se stane tablet od společnosti Toshiba. Novinka se bude prodávat pod označením AT10LE-A. Nabídnout by měla desetipalcový displej s rozlišením 1920 × 1080 px nebo 2560 × 1600 pixelů. Nekompromisní výkon zajistí čtyřjádrový procesor od nVidie.

Toshiba AT10LE-A pravděpodobně také nabídne klávesnicový dok podobný Transformeru. Operačním systémem se stane Android 4.1.2 Jelly Bean.

Tablet by se mohl začít prodávat do konce druhého čtvrtletí letošního roku. Oficiálně potvrzeno ale nebylo zatím vůbec nic.

Čtyřjádrový procesor Tegra 4 je postaven na moderní mikroarchitektuře ARM Cortex-A15. Podobně jako starší čip si i on zachoval páté pomocné jádro, které je aktivní v pohotovostním režimu a nezatěžuje tak příliš baterii.

Novinkou je podpora LTE, a to díky programovatelnému modulu Icera i500, který je proti tradičním modemům o 40 procent menší.

GPU (Graphics Processing Unit) se potom chlubí neuvěřitelným počtem 72 jader. Toshiba AT10LE-A by tedy měla mít dostatek výkonu, aby rozběhala ty nejnáročnější hry.

techblog

Zdroj: techreviewinfo

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře