Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyPrvní Samsung se skládacím displejem bude představen v lednu

První Samsung se skládacím displejem bude představen v lednu

Už na začátku příštího roku bychom se měli dočkat představení prvního mobilu od Samsungu s opravdu ohebným displejem. S informací přišel server SamMobile, který se odvolává na své důvěryhodné zdroje.

Chystaný smartphone s ohebným dotykovým panelem prochází vývojem pod označením Project Valley, zkráceně Project V, a existovat má ve dvou variantách lišících se použitým procesorem. Výkonnější model má používat Snapdragon 820, druhé provedení dostane čip Snapdragon 620. Operační paměť má být v obou případech 3 GB.

Smartphone bude energií zásobit zabudovaná flexibilní baterie a ve složité konstrukci by se měl nacházet údajně také slot pro microSD karty, takže uživatelskou paměť bude možné kdykoli snadno navýšit.

Jak bude ohebný mobil vypadat, můžeme zatím jen odhadovat. Na veřejnost dosud neunikla žádná fotografie testovaných prototypů.

Samsung není jediným výrobcem, který plánuje uvést skládací mobil do praxe. O smartphone se stejným typem displeje se pokouší také LG.

project-valley

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře