Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyPrvní iPhone dnes slaví páté narozeniny

První iPhone dnes slaví páté narozeniny

iPhone, multimediální přístroj, který začal psát novou etapu chytrých telefonů, slaví narozeniny. Dnes je tomu totiž přesně pět let, co se na trhu objevil první telefon od Apple. Během krátké doby se stal nejpopulárnějším telefonem na Zemi. Dodnes se různých verzí iPhonu prodalo na 250 milionů kusů.

„iPod, telefon a mobilní internetový komunikátor v jednom,“ říkal tehdejší ředitel společnosti Steve Jobs na nezapomenutelné keynote.

Po první, úspěšné, verzi iPhonu Apple představil vylepšený model 3G. Další verze s označením 3GS pak přinesla několik vylepšení, včetně inovovaného fotoaparátu.

Velkým hitem se stal také iPhone 4 s Retina displejem s rozlišením 960 × 640 pixelů. Tisíce lidí po celém světě čekaly před prodejnami Applu, aby si jej mohli pořídit.

Na konci minulého roku jsme se dočkali uvedení iPhonu 4S, jehož největší novinkou bylo hlasové ovládání Siri. Tuto událost již Steve Jobs sledoval v přímém přenosu ze svého domova. Zanedlouho poté prohrál svůj boj s onemocněním slinivky.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře