Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPrvní česká aplikace pro hodinky Apple Watch se jmenuje App4Fest

První česká aplikace pro hodinky Apple Watch se jmenuje App4Fest

První česká mobilní aplikace pro Apple Watch je na světě. Jmenuje se App4Fest a vytvořila jí pražská společnost Ackee. App4Fest využívají pořadatelé hudebních a filmových festivalů, když chtějí dát návštěvníkům mobilní aplikaci, díky které se snadno zorientují ve festivalovém dění.

Dlouho očekávané oznámení o zahájení prodeje hodinek Apple Watch proběhlo sice až tento týden, nicméně již nějakou dobu bylo možné pro toto zařízení vyvíjet mobilní aplikace. V Ackee tedy na nic nečekali a pustili se do hodinkové verze své aplikace App4Fest.

App4Fest slouží pořadatelům festivalů, kteří tak mohou nabídnout návštěvníkům své akce v mobilní aplikaci, kde najdou kompletní program, přehled kapel nebo filmů, umístění stagí nebo sálů a další užitečné informace. Aplikace umí také uživatele upozornit, když jde na scénu jeho oblíbená kapela nebo začíná film, který ho zajímá.

591

„Notifikaci na mobilním telefonu, který nosíte v kapse, můžete snadno přeslechnout. Díky upozornění na hodinkách máte jistotu, že neminete filmy nebo interprety, na které jste se těšili,“ říká Josef Gattermayer z Ackee.

App4Fest se dokáže přizpůsobit požadavkům pořadatele festivalu. Každý festival tedy může mít aplikaci opatřenou vlastním brandingem a grafikou na míru. App4Fest funguje na chytrých telefonech se systémem iOS, Android a nově také na platformě Windows Phone a na hodinkách Apple Watch. Jedná se o vlastní produkt společnosti Ackee, nikoliv o aplikaci vytvořenou na zakázku.

2 3 7

Zdroj: Ackee

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře