Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyPrůzkum zjistil, že sexting není škodlivý, ale naopak prozpívá vztahům

Průzkum zjistil, že sexting není škodlivý, ale naopak prozpívá vztahům

Sexting, tedy rozesílání SMSek se sexuálním podtextem, byl dlouhou dobu považován za semeniště zla. Se sextingem byl spojován větší výskyt nechráněného sexu, užívání drog, nebo rozšíření pohlavně přenosných nemocí. Nejnovější průzkum však mluví o něčem jiném.

Průzkum, kterého se online zúčastnilo téměř 900 lidí ve věku 18 až 82 let, prozradil, že sextingu se ve svém životě věnovalo rovných 88% lidí. V minulém roce to pak bylo až 82% zúčastněných. Tři čtvrtiny z nich přitom sextovalo v rámci dlouhodobého vztahu, zbylých 43% pak v rámci nezávazných vztahů a jednorázových známostí. Průzkum přitom zaznamenal úzkou spojitost mezi výskytem sextingu a spokojeností ve vztahu. Jinými slovy řečeno – vztahy mezi lidmi, kteří spolu pravidelně sextují, jsou podle průzkumu šťastnější, nežli vztahy v nichž partneři nesextují.

Z průzkumu nakonec vyplynulo, že lidé, kteří sextují pravidelně, považují tuto aktivitu za neškodnou zábavu. Většina sextujících lidí o sobě navíc prozradila, že se sextingu věnuje, protože si myslí, že se to od nich ve vztahu očekává.

Výsledky výzkumu byly uveřejněny při příležitosti 123. výroční konference Americké psychologické asociace, která se konala 6. – 9. srpna v kanadském Torontu.

10817138325_459088b934_h

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře