Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyPrůzkum: Více než polovina majitelů chytrých telefonů má staženou nákupní aplikaci

Průzkum: Více než polovina majitelů chytrých telefonů má staženou nákupní aplikaci

MasterCard oznámil zahájení celoevropského indexu Mobile Top App Index, jehož cílem je najít nejlepší mobilní nákupní aplikace na všech trzích Evropy a zjistit, jak spotřebitelé používají mobilní technologie při nakupování.

Nejlepší mobilní nákupní aplikace Evropy ve 20 kategoriích budou oznámeny na kongresu Mobile World Congress v březnu 2015.

Index bude srovnávat mobilní aplikace z 36 evropských trhů. Hodnotit je bude speciální tým expertů MasterCard v těsné spolupráci s dr. Carstenem Sørensenem, profesorem Digitálních inovací na London School of Economics and Political Science. „Různost dostupných aplikací pro chytré telefony zásadně proměňuje způsob, jakým lidé přemýšlí. Těsný vztah, který si lidé ke svým telefonům vytváří, vyvolává poptávku po novátorských, vysoce kvalitních aplikacích. A protože nakupujeme každý den, Top App Index společnosti MasterCard může spotřebitelům pomoci najít aplikaci, kterou potřebují,“ říká Sørensen.

Před spuštěním žebříčku Mobile Top App Index společnosti MasterCard se uskutečnil průzkum, který zjišťoval názory spotřebitelů na mobilní nákupní aplikace, které momentálně využívají.

Více než polovina evropských uživatelů chytrých telefonů již má nákupní aplikace ve svých chytrých telefonech stažené a 56 % z těchto spotřebitelů je pravidelně používá. 38 % evropských uživatelů chytrých telefonů uvádí, že mobilní aplikace použijí k nákupu v příštích 12 měsících.

Nejpopulárnější jsou ty mobilní aplikace, které umožňují mobilní dobíjení a pomáhají při výběru a nákupu různého mediálního obsahu. Stále populárnějším se rovněž stává mobilní nákup módy, kosmetiky a vstupenek. Používání těchto funkcí uvádí cca 30 % pravidelných uživatelů aplikací.

Pro mobilní zákazníky zůstává hlavním hlediskem bezpečnost, výzkum však také ukázal, že mají-li spotřebitelé pocit, že jim nákupní aplikace šetří peníze a zvyšují jejich pohodlí, 60 % z nich uvádí, že by pomocí mobilní aplikace s radostí nakupovali i častěji.

884

Zdroj: Mastercard

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. pr clanok nikto koho poznam NEMA nkupnú aplikaciu.reklama este k tomu aj blba

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře