Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyPrůzkum: lidé se smartphony si často prohlížejí web. Volání je minulostí

Průzkum: lidé se smartphony si často prohlížejí web. Volání je minulostí

Dříve bylo primární funkcí každého mobilního telefonu uskutečňovat hovory, stejně jako psát a přijímat textové zprávy. Dnešní smartphony ale mají větší displeje, jsou mnohem výkonnější a umí vykonávat spoustu věcí. A s tím se mění návyky a potřeby lidí, vyplývá to z průzkumu britské pobočky O2.

Podle něj lidé používají své smartphony minimálně po dobu dvou hodin denně. Nejvíce času tráví prohlížením webových stránek (24 minut 49 sekund), sledováním sociálních sítí (17 min 29 sekund) a poslechem muziky.

?Smartphony jsou dnes používané jako ?švýcarský armádní nůž?, když nahrazují hodinky, fotoaparáty, knihy a dokonce i laptopy?

Majitelé smarpthonů také často hrají hry. Samotné telefonování je až na pátém místě s 12 minutami. V první desítce pak ještě najdeme psaní textových zpráv, e-mailů, čtení knih, sledování filmů/TV a fotografování.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře