Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyFlash pro Android končí, ale je to dobře?

Flash pro Android končí, ale je to dobře?

Pravděpodobně si stejně jako já pamatujete, když společnost Adobe na konci loňského roku oznámila, že nadále nebude podporovat Flash pro mobilní zařízení. Někteří uživatelé toto rozhodnutí uvítali, jiní příliš spokojení nebyli. Uběhlo několik měsíců a Adobe nyní ohlašuje definitivní konec vývoje Flashe pro Android.

Android 4.1 Jelly Bean bude první verzí tohoto mobilního operačního systému, kterou nebude Adobe vůbec podporovat. Prozatím si sice Flash z Google Play můžete stáhnout, od 15. srpna už to však nebude možné.

Osobně jsem rád, že Flash končí. Je ovšem důležité, aby pružněji reagovali majitelé stránek a vývojáři. Stále si živě pamatuji na dobu, kdy byl uveden první iPad a jak někteří lidé spílali Applu za to, že iOS Flash nepodporuje, že je to zkrátka špatně.

Na webu se zakrátko objevilo plno hloupostí a nesmyslů, včetně blogpostů, proč je iPad nejhorší zařízení pro prohlížení webu, atp. Zájem uživatelů o ?jablečnou placku? na ně ale dal velmi rychle zapomenout.

Flash pro Androiďáky vždy představoval jakousi výhodu oproti zařízením Applu. Avšak od doby, kdy Microsoft (WP nepodporuje Flash) následoval Apple, bylo jasné, že to má spočítané.

Stále více lidí se dnes domnívá, že Flash je zastaralý, a že se jedná o přežitek. A co na jeho konec říkáte vy? Schvalujete rozhodnutí Adobe?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. keby existuovala nejaka konkurencie-schopna nahrada za flash, tak by som to bral normalne. Bohuzial napr. HTML 5 je cca 5-10 rokov pozadu flashu, takze spokojny velmi niesom.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře