Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyPrůzkum: Internet v mobilu Češi hojně využívají i na dovolené

Průzkum: Internet v mobilu Češi hojně využívají i na dovolené

Doba map a promítání diapozitivů z dovolených už je dávno pryč. Tipy na památky, restaurace a kluby si hledají na internetu v mobilu, a jakmile udělají nějakou fotku, hned s ní „jdou“ na sociální sítě. Ani na zahraničních dovolených se v užívání mobilů příliš neomezujeme. Vyplývá to z interních statistik Tesco Mobile.

„Nejčastěji lidé (43 %) v době dovolených surfují na internetu z důvodu, aby na mapě našli místo, které hledají, případně zjišťují tipy na dobré restaurace a kluby, kam jít večer za zábavou,“ říká Michal Matějičný, ředitel Tesco Mobile zodpovědný za finance a strategii. „Dále pak nejvíce prosurfují za video streaming. Ačkoliv streaming není tak častý, teče přes něj velké množství dat, a proto se v našich statistikách dostal na druhé místo.“

Ve 12 % případů lidé (většinou mladší generace) navštěvují sociální sítě, aby na ně zavěsili fotografie z místa, kde se nacházejí, nebo se pochlubili svými zážitky. „Důvod, proč jde jen o desetinu případů je přitom jednoduchý – lidé jsou si vědomi, že na sociálních sítích jsou schopni strávit spoustu času a tak se na ně připojují prakticky jen ráno nebo večer,“ vysvětluje Michal Matějičný.

Do e-mailové schránky pak chodí jen 6 % lidí. Především proto, že mail mají pocitově spojený s prací, od které si chtějí na dovolené odpočinout. „Dalším důvodem je, že Tesco Mobile jako předplacená služba je častěji využívána pro soukromé účely, kde je běžnější si zavolat nebo poslat SMS než email.“

Délka připojení a připojení vůbec pak většinou závisí od toho, zda mají Češi k dispozici free wifi. Pokud ano, stráví na internetu klidně hodinu. Pokud si musejí datové služby platit mimo bezplatnou wifi, snaží se omezit dobu připojení na minimum.

image02Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře