Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyPrůšvih obchodu Mall.cz… Ověřte, zda byl ohrožen i váš účet!

Průšvih obchodu Mall.cz… Ověřte, zda byl ohrožen i váš účet!

Včera českým tiskem proletěla zpráva, že internetovému obchodu Mall.cz odcizili hackeři údaje až k 750 tisícům starších uživatelských účtů. Maloobchodní řetězec část hesel okamžitě vymazal. O několik hodin později došlo také ke spuštění webové aplikace, kde si zákazníci mohou ověřit, jestli se problém týká právě jejich účtu.

Mall.cz tvrdí, že na vyřešení celé záležitosti nyní pracuje třicetičlenný bezpečnostní tým spolu s výrazně posílenou zákaznickou podporou, která v těchto dnech čítá zhruba 60 lidí.

„Protože soukromí a bezpečnost našich zákazníků je pro nás prioritou, jednali jsme okamžitě a rozhodli se pro reset všech potenciálně ohrožených hesel. I když řada firem v podobné situaci pouze informuje uživatele a změnu hesla nechává na nich, my jsme zvolili otevřenou komunikaci a aktivní přístup k situaci,“ uvedl Jakub Havrlant, CEO Mall Group.

Jestli se problém s únikem hesel týká i vašeho účtu, můžete ověřit na těchto webových stránkách. Stačí zadat váš e-mail, opsat kód z obrázku a kliknout na tlačítko „Ověřit email“. Obchod vám poté na váš e-mail obratem pošle informaci, jestli byl váš účet ohrožen.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře