Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyPrůhledný mobil je realitou. Prodává se v Japonsku, ale má systém, který...

Průhledný mobil je realitou. Prodává se v Japonsku, ale má systém, který nestojí za řeč

Průhledné mobilní telefony jsme dosud vídali jen jako vize designérů, které se zhmotnily maximálně na plátnech kin ve sci-fi filmech. LG však tuto vizi nyní přivedlo do reality. V Japonsku totiž začalo prodávat průhledný mobil se systémem Firefox OS.

Smartphone s označením Fx0 byl do nabídky japonského operátora KDDI zařazen těsně před Vánoci. Nejde o žádný low-end, ale o stylový kousek se slušnou výbavou, jehož design vychází z populárního top modelu G3. Je však o něco menší.

Novinka Fx0 má 4,7palcový HD displej a pohání ji čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz. K ruce je uživateli také 1,5 GB RAM.

Firefox OS 2.0, který je na poli mobilních operačních systému takovým odstrčeným dítkem, od nějž se výrobci drží dál, je nainstalován na uživatelské paměti s kapacitou 16 GB. Ta je dále rozšiřitelná o 64 GB pomocí paměťových karet. Telefonu nechybí podpora NFC, LTE a ani dvojice fotoaparátů – vzadu má hlavní 8Mpx s bleskem, vepředu snímač pro selfie s rozlišením 2,1 megapixelu.

LG Fx0 se začalo v omezeném množství prodávat 25. prosince. Dostupnost smartphonu by se měla zlepšit začátkem ledna. Mimo Japonsko se však s průhledným mobilem nikdy nesetkáme.

12242014105241AM_635_lg_fx0

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Ale veď ten telefón nie je priehľadný 🙂 Len kryt je z priehľadného plastu, s tým sa moc nevytiahli 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře