Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyProhlížeč Seznam.cz už se dá stáhnout i pro telefony s Windows 10...

Prohlížeč Seznam.cz už se dá stáhnout i pro telefony s Windows 10 Mobile

Prohlížeč od Seznam.cz, který denně použije asi 350 tisíc Čechů na mobilních zařízeních, dnes přišel s několika novinkami. Ti, co jej používají na počítači, se mohou těšit na překladač celých webových stránek z angličtiny do češtiny. Firma také vydala oficiální aplikaci pro Windows 10 Mobile.

Seznam.cz spouští překladač celých webových stránek, který je lidem po ruce přímo při brouzdání internetem v prohlížeči. Pomocník Krasty ve vyhledávacím řádku cizí jazyk automaticky detekuje, po kliknutí stránku přeloží z angličtiny do češtiny a s ní i jakýkoliv další obsah na prohlíženém webu. Na své si díky nové vychytávce přijdou i ti, kteří angličtině rozumí, ale sem tam jim vypadne slovíčko z hlavy: konkrétní výraz a nově teď i celou větu nebo odstavec stačí označit a pravým kliknutím ji jednoduše přeložíte. Seznam.cz má navíc v plánu postupně přidávat i další jazyky a funkci překládání webových stránek brzy uvede i do mobilních telefonů.

Nově si do svých smartphonů mohou stáhnout aplikaci prohlížeče i ti, co mají telefon s operačním systémem Windows 10 Mobile. Ve všech třech aplikacích (pro iOS, Android a W 10 Mobile) také ode dneška lidé najdou zpravodajského psa Krastyho, funkci, která dohledává k právě prohlíženým článkům doplňující informace a související obsah.

V uplynulých týdnech se Seznam.cz zaměřil také na podobu aplikace v tabletech. „Předělali jsme jednotlivé panely tak, aby se otevíraly vedle sebe stejně jako v prohlížeči na počítači,“ uvedl Lukáš Kovač. Mobilní aplikace zároveň také získaly současně intuitivnější přidávání stránek do oblíbených.

prekladac

Zdroj: Seznam TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře