Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyProdeje tabletů se meziročně propadly. Do budoucna se zvýší poptávka po modelech...

Prodeje tabletů se meziročně propadly. Do budoucna se zvýší poptávka po modelech s větší úhlopříčkou

Výzkumná společnost NPD DisplaySearch zveřejnila výsledky prodeje tabletů za poslední čtvrtletí. Vyplývá z nich, že výrobci dodali do prodeje 56 milionů tabletů, což je o 3 miliony méně než ve stejném období před rokem. Za pokles prý může zpoždění uvedení některých nových modelů, stejně jako klesající poptávka na některých trzích.

Podle NPD DisplaySearch se rovněž mění preference zákazníků. Zatímco loni tvořili až 58 procent všech prodaných kusů tablety s úhlopříčkou mezi 7″ a 7,9″, po celý letošní a příští rok bude jejich podíl postupně klesat, především kvůli přerostlým smartphonům, takzvaným phabletům. V roce 2015 má zastoupení menších tabletů na trhu klesnout pod 50 procent.

O tři roky později se nejrodávanější kategorií již mají stát tablety s úhlopříčkami 8″ až 10,9″. Postupně poroste i podíl modelů s úhlopříčkou 11″ a vyšší.

140708_global_tablet_pc_shipment_forecast_by_size.fw 140708_worldwide_mobile_pc_shipment_forecast_by_application.fw

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře