Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyProdeje smartphonů od Samsungu se za poslední čtvrtletí propadly

Prodeje smartphonů od Samsungu se za poslední čtvrtletí propadly

Zisk společnosti Samsung Electronics klesl ve čtvrtém kvartálu minulého roku o více než 30 procent procent. Jako důvod firma uvádí pokles poptávky po paměťových čipech a chytrých telefonech. Výrazně klesl i provozní zisk, jakož i tržby.

Největší výrobce smartphonů na světě oznámil, že jeho čistý zisk za čtvrté čtvrtletí minulého roku dosáhl téměř 8,5 bilionu wonů. V meziročním srovnání to představuje pokles téměř o 31 procent. Provozní zisk se snížil o 28,7 procenta na 10,80 bilionu wonů z více než 15 bilionů wonů v posledním čtvrtletí předchozího roku. Tržby dosáhly 59,27 bilionu wonů, což v meziročním srovnání to znamená pokles o 10,2 procenta.

Kvartální výsledky výrazně ovlivnil pokles poptávky po paměťových čipech i chytrých mobilech. Provozní zisk divize mobilních telefonů činil pouze 1,51 bilionu wonů a jedná se tak o nejhorší výsledek za více než 2 roky.

Podnik zároveň předpokládá, že na slabé úrovni setrvá poptávka po těchto produktech i během aktuálního prvního čtvrtletí letošního roku. Jako důvod Samsung uvádí makroekonomickou nejistotu. Nové chytré telefony Galaxy S10, na které firma hodně sází, se v prodeji objeví až během března.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře