Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyProdeje Galaxy S7 (edge) vytáhly zisk Samsungu o 17 procent

Prodeje Galaxy S7 (edge) vytáhly zisk Samsungu o 17 procent

Samsungu vzrostl podle předběžných údajů ve druhém čtvrtletí provozní zisk o 17 procent, uvedla dnes společnost. K růstu podle analytiků zřejmě přispěl vysoký prodej chytrého telefonu Galaxy S7 (edge). Podrobnou výsledkovou zprávu firma zveřejní na konci července.

Pokud se potvrdí prognózy, že provozní zisk v uplynulém tříměsíčním období, které končilo červnem, dosáhl 8,1 bilionu wonů (172 miliard korun), bude se jednat o nejlepší výsledek za více než dva roky. Příjmy za druhé fiskální čtvrtletí firma odhaduje na 50 bilionů wonů – to by představovalo nárůst o tři procenta.

Největší podíl na zisku měla podle všeho divize mobilních telefonů. Analytici odhadují, že smartphonům Galaxy S7 (edge) se podařilo vyrovnat slabší prodej levnějších přístrojů a zisk mobilní divize oživil. Přístroje se zřejmě prodávají mnohem lépe, než se čekalo.

Samsung je největším světovým výrobcem chytrých telefonů a televizorů. Firma produkuje také paměťové čipy, které se používají v osobních počítačích a mobilních přístrojích, mimo jiné například v těch americké značky Apple.

25-500x281-1-500x281

Zdroj: Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře