Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei podváděl. Fotka ze smartphonu P9 pocházela ve skutečnosti z profi zrcadlovky

Huawei podváděl. Fotka ze smartphonu P9 pocházela ve skutečnosti z profi zrcadlovky

Na fakt, že snímek, který Huawei umístil na svůj profil na sociální službě Google+, nebyl vyfocen novým top modelem P9 s dvojicí revolučních snímačů, upozornil server Android Police.

Čínský výrobce propaguje schopnosti duálního fotoaparátu s čočkami Leica (ve skutečnosti je vyrobila firma Sunny Optical Technology) telefonu P9 opravdu velmi intenzivně. Zcela jistě finančně nákladná marketingová kampaň neminula ani sociální sítě, které jsou plné krásných fotek z „pé devítky“. Minimálně v jednom případě ale Huawei podváděl.

Snímek, kvůli kterému je teď firma terčem posměchu, byl totiž pořízen špičkovou zrcadlovkou Canon EOS 5D Mark III. Aby se přišlo na to, že výstup nepochází z telefonu P9, stačila opravdu maličkost – vyvěsit fotku omylem na síť i s EXIF informacemi (ty se dají zobrazit přímo na G+).

Zástupce Huawei se poté, co se celá věc vyšla najevo, na webu Android Police za tuto mystifikaci omluvil s tím, že firma neměla v plánu nikoho klamat. Ani to ale celou věc moc nevylepšilo. Správce profilu fotku vzápětí raději z Google+ smazal.

Huawei samozřejmě není jediný výrobce, kterého se podařilo při nekalých praktikách nachytat. Pamatujete na aféru Nokie, která si utrhla ostudu tím, že video, které propagovalo optický stabilizátor Lumie 920, nebylo natočeno tímto telefonem, nýbrž profesionální technikou? Samsung dříve ve velkém zase používal různé triky, díky kterým jeho smartphony excelovaly v testech výkonu…

nexus2cee_canon

Zdroj: AP

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře