Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyProblém? Zisk Samsungu se ve třetím čtvrtletí propadl o 60 procent

Problém? Zisk Samsungu se ve třetím čtvrtletí propadl o 60 procent

Samsung je v problémech. Výsledky za poslední čtvrtletí vypadají ještě hůře, než analytici čekali. Důvodem je slabý prodej chytrých telefonů.

Zisk firmy se ve třetím čtvrtletí propadl o 60,1 procenta na 4,1 bilionu wonů (přes 85 miliard korun) a byl vůbec nejnižší od roku 2011.

Samsung je nadále největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Jeho podíl na trhu se smartphony však podle údajů Strategy Analytics klesl z 35 procent na 24,7 procenta. Za poslední tři měsíce dodal na trh 79,2 milionu smartphonů, před rokem ve stejném období 88,4 milionu smartphonů.

Za propad mohou hlavně nižší prodeje levnějších modelů v Číně, kde si lidé pořizují stále častěji telefony od Huawei, Lenovo nebo Xioami. Problém je, že přístroje Samsungu jsou dražší než cenově se podbízející čínská konkurence. V segmentu prémiových modelů pak jihokorejského giganta se svými iPhony překonává Apple.

samsung-low-financial-outcome

Zdroj: Reuters

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. On Huawei neni vůbec špatný. Kolega má Ascend P7 a dobrý, nestežuje si. Je to docela svižné.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře