Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyPro iPhony a iPady je dostupná první mobilní hra s českým Krtečkem

Pro iPhony a iPady je dostupná první mobilní hra s českým Krtečkem

Hra Krtek v létě umožňuje dětem objevovat různé situace z jeho příběhů. Úkolem hráče je najít předměty, které jsou ukryty v ilustrované scéně.

Pro mobilní přístroje s operačním systémem iOS, tedy pro tablety iPad a chytré telefony iPhone, je dostupná první hra s postavičkou Krtka založená na ilustracích Zdeňka Milera. Verze pro Android a Windows budou následovat. Uvedly to společnosti Little Mole a Silicon Jelly, které hru vytvořily.

Titul Krtek v létě je možné stahovat prostřednictvím iTunes za 2,99 dolaru, tedy asi 61 korun.

Hra ve stylu hledání skrytých předmětů obsahuje 24 úrovní. Je určena pro děti ve věku 1 až 5 let. V každé úrovni najdete několik roztomilých animací a zvuků. Krtek v létě je koncipován tak, aby se i ti nejmenší mohil bavit a nemuseli přitom tak úplně chápat jak přesně funguje.

Zvířátka, rostlinky a další předměty vždy po doteku přehrají zvuk a animaci, takže se nejmenší jak baví, tak se interaktivním způsobem naučí něco o tom, jak funguje svět. Jaké zvuky zvířátka vydávají, k čemu se používají věci a tak dále.

Podle vývojářů můžeme v budoucnu očekávat uvedení dalších her s tématikou populární kreslené postavičky. Podobně jako první díl budou mít za cíl dětem ukázat, jak funguje svět kolem nich.

Co hra Krtek v létě obsahuje:

  • 24 jedinečných úrovní v nichž hledáme předměty
  • originální obrázky Zdeňka Milera, autora Krtka
  • velmi jednoduché herní principy, které pochopí i ti nejmenší
  • vzdělávací prvky, které vašim dětem ukážou, jak funguje svět kolem nich
  • originální dětská hudba, kterou mohou ocenit i dospělí
  • zvuky nahrané s malými dětmi
  • hra je v souladu s pravidly COPPA

[appbox appstore id874917395]

1 2 3 4 5

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře