Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkynVidia SHIELD Tablet: Nejvyspělejší tablet současnosti postavený pro hráče

nVidia SHIELD Tablet: Nejvyspělejší tablet současnosti postavený pro hráče

Nový tablet od nVidie je jedinečný. Oproti veškeré dostupné konkurenci umožňuje streamování her z domácího počítače i přímé spuštění „PC her“ na Androidu. V Česku se koncem léta bude prodávat za příjemných 8 tisíc korun.

SHIELD Tablet, který navrhnula a postavila společnost nVidia, je především velmi výkonný tablet se spoustou výjimečných vlastností. Pohání jej mobilní čipset Tegra K1, disponující 192 grafickými jádry. Přístroj je jedinečný i tím, že byl navržen speciálně pro hráče. Pyšní se kvalitním osmipalcovým Full HD displejem, předními reproduktory s basovými dual port reflexem, nebo volitelným krytem, který chrání displej, ale také jej lze využít jako polohovatelný stojan.

K jeho proměně na dokonalou herní mašinu vyvinula nVidia bezdrátový ovladač SHIELD Wireless Controller. „Pokud jsi hráč a používáš tablet, SHIELD Tablet byl vyroben právě pro tebe,” řekl Jen-Hsun Huang, spoluzakladatel a ředitel společnosti nVidia. „Má neskutečný výkon a jedinečné nástroje pro hraní, takže dokáže vtáhnout do hry a uspokojit i zapálené hráče hrající kdekoli.“

Stejně jako v případě původního handheldu SHIELD Portable, je také SHIELD Tablet portálem k nepřebernému množství obsahu, zahrnujícímu ty nejlepší Android hry se SHIELD podporou, či možnost bezdrátově streamovat hry z herní knihovny uživatelova PC.

SHIELD Tablet bude dostupný jak ve verzi s WiFi připojením, tak i WiFi a LTE. Kapacity jsou 16 GB nebo 32 GB s možností rozšíření pomocí microSD karet. Cena začíná v Česku na 7 999 Kč. Ovladač SHIELD Wireless Controller se začne prodávat za 1 349 Kč a multifunkční kryt SHIELD Cover za 699 Kč.

SHIELD Tablet, SHIELD Wireless Controller a SHIELD Cover je možné od dnešního dne předobjednat. Exkluzivním partnerem pro Českou republiku a Slovensko je obchod ALZA.cz, který v předprodeji nabízí do vyprodání zásob ke každému SHIELD Tabletu SHIELD Cover zdarma.

SHIELD Tablet nabízí celou řadu světových prvenství:

  • PC Streaming: První tablet schopný streamovat hry z desktopového PC či notebooku díky technologii GameStream, pracující s grafickými kartami GeForce GTX.
  • GRID Cloud Streaming: První tablet schopný streamovat PC hry z GRIDu. Hráči mohou využívat služby GRID cloud gaming beta, exkluzivně a zdarma dostupné majitelům zařízení SHIELD. (I když nVidia komunikuje dostupnost této služby pouze v Severní Kalifornii, dá se do GRID beta vstoupit odkudkoli, vřele doporučujeme vyzkoušet.)
  • Twitch a ShadowPlay: První tablet s podporou ShadowPlay. Tento pokročilý nástroj pro nahrávání herního videa umožňuje uživateli ukládat i streamovat video na Twitch, což je největší herní komunitní video platforma. Hráči tak mohou streamovat ze SHIELD Tabletu jak kamarádům, tak soupeřům do celého světa. SHIELD Tablet má také 5Mpx přední kameru, znamenající kvalitní záběr samotného hráče vložený do gamecastu.
  • Console Mode: První tablet s podporou Console Mode. Console mód znamená přeměnu tabletu v plně funkční herní a multimediální zařízení do obývacího pokoje připojené v velké televizi. Hráč připojí svůj SHIELD Wireless Controller a z pohodlí sedačky hraje jak Android, tak PC hry, brouzdá po internetu, nebo sleduje oblíbené seriály a filmy. To vše v nativním Full HD rozlišení

SHIELD_Tablet_Cover_Front_Wide_Angle_LeftSHIELD_Tablet_Cover_PeelingSHIELD_Tablet_Front_FlatSHIELD_Tablet_Plus_Controller

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře