Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyPro Android je nyní dostupná oblíbená komunikační aplikace Edwarda Snowdena

Pro Android je nyní dostupná oblíbená komunikační aplikace Edwarda Snowdena

Přibližně 6 měsíců po uvedení aplikace Signal do Apple App Storu se tento „kecálek“ se sofistikovaným šifrováním dostává také do Google Play Storu. Pokud vám tedy záleží na bezpečí a v kapse nosíte Android, nezapomeňte si ho stáhnout.

Open Whisper Systems bezpečí Signalu zajišťují kombinací funkcí hned dvou aplikací – TextSecure a RedPhone. Aplikace proto funguje velmi precizně – posílaný text, obrázek i video zašifruje ještě před jeho odesláním, takže ke znění zprávy se nedostanou ani samotní tvůrci aplikace. K rozšifrování totiž dojde až na místě příjemce.

K bezpečnosti dále přispívá skutečnost, že k používání Signal není třeba zakládat speciální konto jako v případě například Facebook Messengeru. Aplikace funguje spíše jako WhatsApp – komunikuje tedy s kontakty ve vašem telefonu. Jen tak mimochodem – tvůrci WhatsApp využili právě šifrování od společnosti Open Whisper Systems.

Zajímavé je, že aplikaci Signal používá (a vřele doporučuje) také Edward Snowden, který je aktuálně na útěku a skrývá se před agenty FBI. Pokud bezpečnosti aplikace nevěříte ani teď, můžete se o ní sami přesvědčit – aplikace je totiž tzv. open source.

[appbox googleplay org.thoughtcrime.securesms]

[appbox appstore 874139669]

1

2

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře