Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyPříští Nexus bude opět od LG, Motorola a ostatní výrobci mají smůlu

Příští Nexus bude opět od LG, Motorola a ostatní výrobci mají smůlu

Příští smartphone pro Google by měla znovu vyrobit jihokorejská společnost LG. Informuje o tom agentura eToday s odvoláním na nejmenované zdroje.

LG vyrábělo speciálně pro americký Google už úspěšné modely Nexus 4 a Nexus 5 a do budoucna vyrobí i nástupce aktuálního Nexu 6, jež vyprodukovala Motorola.

Tvrdí to jihokorejská média, podle kterých zástupci Googlu navštívili v minulých dnech LG, aby zkontrolovali, v jaké fázi je vývoj zařízení s kódovým označením „N000“, což má být příští Nexus telefon.

Konkrétně měli zaměstnanci americké firmy zavítat na výzkumné a vývojové pracoviště, oddělení pro vývoj OIS (optické stabilizace), oddělení pro vývoj bezdrátového nabíjení i oddělení LG Display, které má pro nový smartphone připravit displej.

Vzhled i detaily ohledně výbavy nového Nexu zůstávají zatím v tajnosti. Nejasno zatím panuje také v tom, jak se telefon bude jmenovat. Označení Nexus 7 už Google použil u tabletů, které vyrobil ve spolupráci se společností Asus.

N5

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře